370 років Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря

370 років виповнюється завтра Хрестовоздвиженському жіночому монастирю, що знаходиться у Полтаві. Чому дехто з людей прагне стати ченцем і врешті втілює цю мрію у життя. Напередодні великого православного свята - Воздви́ження Че́сного Хреста́ Госпо́днього - у чернече життя із середини намагався зазирнути наш кореспондент Анатолій Васевич.

Мастридія, настоятелька Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ

- У монастир приходять через любов до Бога. Людина, яка любить Бога, віддає себе всього цій справі. І він уже не шукає, що там за парканом. А шукає тільки правди Божої та істини.

Настоятелька монастиря розповідає: до обителі не приходять невдахи, люди озлоблені на ближніх, зневірені життям. Навпаки, туди йдуть ті, хто серцем відчули любов, душі котрих торкнулася благодать. У монастирі впродовж дня  довгі церковні служби. А між ними черниці несуть кожна свій окремий послух. Черниця Анімаіса у церковній лавці продає книжки. Вона годинами готова спілкуватися із людьми.

Анімаіса, черниця Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ

- Щоб людина, у першу чергу, почула про себе турботу, повагу до себе від нас у тому числі. Як вони приходять до нас із своїми проблемами, щоб ми могли їм трошки зарадити у чомусь. Хай це буде добре тепле слово. Але, щоб із церковної лавки людина вийшла трохи втішена у своєму горі, яке б не привело її до нас.

Послушниця Ніна до нестями закохана в квіти. Монастир потопає в них, милуючи око тих, хто завітав до нього.

Ніна, послушниця

- Починаю день з квітів і закінчую з них. Поливаю, все роблю, бо я їх дуже люблю. І мені їх мало. Хочу ще більше і більше. У нас ще буде нова клумба. І скільки у мене буде сил, якщо мене не знімуть з цього послушанія, я буду старатися більше і більше.

Черниця Єрміонія займається виробництвом продуктів із молока. Робота нелегка, але каже, теж приноcить радість.

Єрміонія, черниця Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ

- Переробляємо молоко. Відділяються сливки від молока. Потім іде на переробку, робимо творог, сметану, масло. Отак працюємо. Духовний настрій такий підвищений є. 

Разом із черницями трудяться і жінки, які на кілька тижнів, а то й місяців приїхали до монастиря. Їх так і називають - трудницями.

трудниця із Кременчука

- Тут дуже гарно. Почуваєш себе легко, зовсім іншою людиною, ніж у миру. 

Ольга, трудниця

- Я приїхала із Машівки. Труджуся тут вже два місяці. Мені тут подобається. Дуже мені подобається підготовка до свят. Скоро буде наше престольне свято. 

Мастридія, настоятелька Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ

- Благодать Божа їх залишає на місяць-два. І коли вони повертаються у світ - зовсім оновленими. Коли вони їдуть, то вирішуються багато їхніх справ у миру, бо вони зовсім іншої точки зору починають оцінювати всі цінності цього життя.

Нині ж і черниці, послушниці й трудниці монастиря активного готуються до свого храмового свята та 370-річного ювілею їхньої обителі.

Тавіфа, черниця Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ 

- Дуже трепетно чекаємо цього свята. Знаємо, що буде дуже багато гостей. Нам треба буде підготуватися до зустрічі гостей. І щоб правильно відмітити це свято.

Ольга, трудниця

- Оці люди, які приїжджають, ми хочемо їх прийняти гостинно. Це дуже подобається і радує душу.

Мастридія, настоятелька Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ

- Хочеться, щоб усе було красиво. Щоб все встигнути, тому що престольне свято. Завжди чимало турбот приносить. Хочеться і людей нагодувати і в храмі щоб було красиво. І прикрасити територію монастиря.

Стрічка новин