Відкриття реконструйованого дитсадка в с. Бугаївка Глобинського району

18 років в селі Бугаївка Глобинського району не було дитячого садка, і відповідно діти непідготовленими йшли до школи. І ось вчора у мешканців села було довгоочікуване свято відкриття  реконструйованого дитячого садочка «Дивограй».

Тоді, 2002 року місцева влада і керівники базових підприємств не домовилися про утримання типового, але завеликого для села дитсадка, розрахованого на 92 дитини. Та й утримувати велику будівлю було занадто дорого. Тож кілька років тому і виникла ідея спочатку забрати на свій баланс по договору - обміну споруду колишньої колгоспної контори та реконструювати її,  розповідає Бугаївський сільський голова Катерина Компанієць. Роботи над об’єктом, збудованим ще 1953 року почали в 2017 - му. 

Катерина Компанієць, Бугаївський сільський голова 

- Тут повністю замінена покрівля. Із самої будівлі залишилися лише стіни які утеплені ззовні, зроблені облицювальні роботи всередині. Це приміщення дуже тепле, це дає й товщина стін. Влітку там не жарко, а зимою не холодно. Опалення електричне, ми не залежимо від газових господарств які диктують коли включити, ця процедура занадто довга. Ми автоматично опалюватимемо це приміщення.

Відповідно до проєкту підрядники замінили також вікна та  двері, оновили каналізаційну систему, замінили мережі, встановили нове обладнання для харчоблоку, вмеблювали приміщення, забезпечили благоустрій території. Загальна вартість реконструкції понад 6 мільйонів гривень. Це кошти місцевого та обласного бюджетів, суттєву допомогу надали місцеві аграрії, інші спонсори. Чимало праці доклали й мешканці Бугаївки. 

Олег Синєгубов, голова облдержадміністрації         

- Це приклад співпраці органів місцевого самоврядування, ОДА, облради. Я хочу подякувати всім підприємствам, установам і організаціям які були дотичні до цього будівництва, воно було відверто проблемним. Будувалася з 2017 року, фактично по копійках збирали кошти , але результат бачимо. Дуже сучасне, з сучасною системою опалення, фактично це новобудова з усіма вимогами.

А вихователі вже пройшли відповідне навчання та готові працювати в карантинних умовах.

Антоніна Романська, завідувачка дитсадка «Дивограй»

Все ми підготували, будемо працювати так як працюють всі заклади дошкільної освіти згідно вимог Міносвіти та МОЗ. В нас для цього є усе, є медпрацівник який тут працює, дезінфектори, все щоб тримати дітей в належних умовах, є градусники, батьки готові до того, що коли дитина почне хворіти ми не будемо приймати  дитину навіть з маленькими ознаками захворювання. 

Тож відтепер у «Дивограї» виховуватиметься 25 дітей віком від 3 до 6 років. За словами Бугаївського сільського голови Катерини Компанієць, заклад матиме майбутнє, адже діти у селі народжуються і їм потрібен гарний, сучасний садочок. 

Стрічка новин