Навчання у ВНЗ в умовах карантину

12 студентів та 10 викладачів вищих навчальних закладів, технікумів та коледжів Полтавщини захворіли на коронавірус. Таку статистику надає Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації. За яких умов працюють зараз університети дізнавалась наша Аліна Боровик. 

Один з полтавський вишів в умовах карантину працює у звичному ритмі. Працівники розповідають, територія закладу велика - понад 8 га. Скупчення людей немає. Намагаються проводити пари для груп протягом дня в одній аудиторії, аби студенти не мінялись місцями за партами. 

Олена Костенко, проректорка з науково-педагогічної роботи 

- Освітній процес здійснюється очно. Дистанційної форми ми не застосовуємо. Але для того, щоб зменшити потоки студентів, ми організували розклад занять таким чином, що у нас одночасно на території знаходиться десь 50% студентів.

На парах дозволяють сидіти без масок. Проте, більшість, за звичкою, не знімають їх з підборіддя. Студент другого курсу Олексій зізнається, дистанційне навчання не до душі. Задоволений, що цієї осені повернувся до вишу. 

Олексій Гуйва, студент

- Якщо чесно, краще на парах. У вас завжди є зв’язок з викладачем. Тобто, ви можете спокійно розмовляти, запитати. Він вам може показати все на прикладі. Дистанційне навчання теж у нас не погане, гарна база, але все одно простіше з викладачем набагато.

А в іншому полтавському виші працювали дистанційно ще задовго до пандемії. Тому і зараз продовжують таку практику. 

Олександр Манжура, проректор з науково-педагогічної роботи

- Ми використовуємо змішану форму навчання. Тобто, частина студентів, переважно студенти заочної форми навчання, вони знаходяться у нас на дистанційній формі навчання і не з’являються тут в університеті. Для студентів денної форми навчання цього року ми розпочали навчальний рік, враховуючи карантинні заходи, обмеження.

У гуртожитках на вході теж температурний скринінг. Тут тестують новий безконтактний термометр. Щоправда, число на екрані - не завжди відповідає притаманній для людини температурі тіла. Під час карантину сторонніх до кімнат не впускають, запевняє комендантка. 

Таїсія Михайленко, завідувачка гуртожитку

- Студенти живуть як студенти. Але для працівників гуртожитку змінився режим їхньої роботи. Додатково ми застосовуємо частіше, можливо, прибирання, чим завжди. У гуртожитку зараз гостей ми не приймаємо, але маємо велику надію, що це скоро закінчиться і ми всі будемо здорові.

Пані Таїсія додає, якщо у студентів підвищена температура тіла, їх направляють в ізолятор. Потім просять іти до сімейного лікаря. За інформацією Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА, закриті чи переведені на дистанційне навчання 4 заклади вищої та фахової перед вищої освіти. Це факультет Полтавського педагогічного університету, 2 групи Полтавського політехнічного фахового коледжу, група Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтва, 5 груп Кременчуцького університету. 

Стрічка новин