У Полтаві відкрили меморіальну дошку медику, який загинув на Донбасі

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Олегу Бокочу - медику, який загинув на Донбасі. Своє життя він віддав, рятуючи від погибелі побратима. Подробиці - далі у сюжеті.

Олег Бокоч навчався у Полтавському базовому медичному коледжі. Так склалася доля, що знання, здобуті там, довелося застосовувати у бойових умовах. Хлопець підписав контракт і поїхав на Донбас - медиком у 95-у окрему десантно-штурмову бригаду. До закінчення служби Олегу залишався всього один день. Він уже навіть спакував свої речі.

Роман Бокоч, рідний брат Олега

- Він зателефонував батьку, потім матері і спитав на яке відділення пошти відсилати речі. Поговорили-поговорили і все. На другий день прийшли співробітники Кобеляцького райвійськкомату і повідомили, що під час пострілу ввечері 12 травня був поранений із летальним наслідком. Не вижив уже за день до відбуття.

Під час свого останнього чергування він врятував побратима ціною власного життя. І у день відкриття меморіальної дошки герою, згадати про нього та вшанувати пам'ять прийшли військові друзі.

Ярослав Опришко, військовий побратим Олега Бокоча

- Важко, нелегко, доволі часто скучаєш за ним. З однієї тарілки їли, в одній кімнаті спали. Не вистачає.

Сергій Сокол, військовий побратим Олега Бокоча

- Своїм дітям я розказуватиму, якою була ця людина. Самовідданою людиною. І я гордий, що його знав.

У медичному коледжі добре пам'ятають Олега. Передусім згадують його веселу вдачу, різнобічні таланти і добре серце.

Олена Синенко, директор Полтавського базового медичного коледжу

- Це був прекрасний хлопець, серйозний, відповідальний, із прекрасними талантами. Він радував нас своїми піснями, своїм голосом. Він був із прекрасним почуттям гумору. Сумлінно ставився до своїх обов’язків. І був такою людиною, на яку завжди можна покладатися.

Аміна Фесай, студентка Полтавського базового медичного коледжу

- Він був для нас великим прикладом. Ми дуже пишаємося ним та його подвигом.

Меморіальну дошку Олегу Бокочу відкривали в урочистій обстановці. На цю подію завітали його рідні, друзі, військові побратими, громадськість міста. Про загиблого говорили багато щирих, добрих слів. Тож відтепер на фасаді Полтавського базового медичного коледжу вже дві дошки.

 Олена Синенко, директор Полтавського базового медичного коледжу

- Олег Срібний виконував свій обов’язок в Афганістані, Олег Бокоч захищав кордони нашої держави зараз, у наш час, коли йде війна. Це для наших і студентів взірець-приклад, і для колективу. Тому це хвилююча і урочиста подія.

Роман Бокоч, рідний брат Олега

- Для мене особисто і для моєї сім’ї - це історична подія. Переповнюють двоякі емоції. По-перше, негативні емоції, що втратив рідну людину, рідного брата. Із позитивних емоцій радує те, що пам’ять про нього не вмирає не тільки у моєму серцях, або в серцях батьків і рідних, а ще й в інших людей.

Медик Олег Бокоч 23-річним поклав своє життя на вівтар вітчизни. Втім, як відомо, герої не вмирають.

Стрічка новин