Презентували п’єсу «Ображені. Беларусь»

«Ображені. Білорусія». Так називається нова п’єса білоруського драматурга і кіносценариста Андрія Курейчика. У Полтавському театрі імені Гоголя відбулася її онлайн читка. А перед початком театрального дійства драматург презентував свою роботу. 

Андрій Курейчик - автор сценаріїв до відомих фільмів «Кохання зітхання», «Вище неба», «Одеса-мама», «ГараШ» та багатьох інших. Зізнається, навіть не очікував, що доведеться вдатися до такої серйозної теми.

Андрій Курейчик, білоруський драматург і режисер

- Ця п’єса написана про перший місяць протестів у Мінську. Вона представляє різні точки зору. Усі персонажі п’єси мають реальних прототипів. Серцевина кожного персонажу абсолютно реальна пряма мова.

І, дійсно, в онлайн-режимі полтавські глядачі мали можливість побачити на сцені театральних персонажів президента Олександра Лукашенка, його опонентки Світлани Тихановської, першого загиблого білоруса Олександра Трайковського та багатьох інших учасників останніх подій. У читці п'єси задіяли сім полтавських акторів.

Ольга Коваленко, керівник літературно-драматургічної частини театру ім. Гоголя

- Це троє заслужених – Олександр Любченко, Маргарита Любченко, Маргарита Том та молодь – Артем Батрак, Юліана Романова, Тарас Краюхаі Максим Тишевський. На даний момент – це одноразова акція – познайомитися із сучасною драматургією.

Андрій Курейчик, білоруський драматург і режисер

- Паралельно із полтавською постановкою цю п’єсу читали в США - в Остині, в Техасі. Завтра читатимуть в Лондоні і в Києві у Дикому театрі. Далі буде Варшава, Вільнюс, Москва і багато-багато театрів. Я так радий, що полтавський театр став у ланцюжку підтримки білоруських театрів і білорусі взагалі.

Загалом, подібні читки мають відбутися у 50 театрах 13 країн світу. Для білорусів - це досить важливо.

Андрій Курейчик, білоруський драматург і режисер

- Те, що про нас - білорусів, розповідають у різних містах - це надзвичайно важливо. Я це бачу, як дивляться відеотрансляцію, як розповсюджують пости.

Ольга Коваленко ж таку драматургію називає досить якісною. Мовляв, вона завжди знаходить свого глядача.

Ольга Коваленко, керівник літературно-драматургічної частини театру ім. Гоголя

- Саме до такої драматургії можна повертатися щоразу. Тому що це і персонажі, і конфлікт, і саме якісна драматургія, яка має місце у театрах України і взагалі, театрах.

Стрічка новин