Столиця другий тиждень у помаранчевій COVID-зоні

Київ вже другий тиждень знаходиться у помаранчевій карантинній зоні. Кількість людей, які захворіли на COVID-19 тут не зменшується. Щодня хворобу підтверджують у понад 300 киян. Тому у столиці діє низка жорстких обмежень. Як їх дотримуються столичні спортзали, хостели та ресторани? Наша знімальна група з’ясовувала це. 

Один відвідувач на 10 квадратних метри. За таких умов працюють столичні спортзали вже другий тиждень, з часу, як Київ потрапив до помаранчевої ковід-зони. Адміністраторка столичного залу розповідає: це значно вплинуло їх роботу, бо тепер одночасно на тренування пускають обмежену кількість людей.

Яна Харченко, адміністраторка спортивного клубу 

- Зараз почався сезон, йде ще більше людей. І ввечері єдина незручність - це те, що черги, дуже великі черги. Наш зал може прийняти відразу 10 осіб, решта стоять в чергах. Через це багато людей від нас йдуть: повертають гроші за абонемент і йдуть. Багато клієнтів не задоволені.

При вході в спортклуб відвідувачам міряють температуру. По залу розставлені антисептичні засоби, а прибирання здійснюють кожні дві години. Вплинув карантин і на роботу персоналу спортивного клубу.

Яна Харченко, адміністраторка спортивного клубу 

- Тренера тренують в масках, клієнти - без масок. Так само я, як адміністратор, в масці. Поруч зі мною завжди є антисептик, рукавички і температуру поміряти.

Аби не стояти в чергах на тренування студенти Михайло і Данило почали займатися спортом зранку.

Михайло та Данило, відвідувачі спортивного клубу

- Ми ходимо то зранку - людей дуже мало, так що на нас майже не вплинуло. Ну тільки недавно був карантин довгий, тому зал закрився, а так все в порядку. Намагаємося вибрати час, коли людей було менше. Ми ходимо удвох, один одного знаємо.

У помаранчевій зоні заборонили роботу хостелів та туристичних баз. Втім, готелі столиці працювати можуть. Перевіряємо, чи дотримуються хостели такої заборони.

- Добрий день, це хостел? 

- Так.

- А ви зараз працюєте? 

- Так.

- У вас можна забронювати місце? Можна!

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- У більшість хостелів ми навіть не змогли додзвонитися, тому що, напевно, вони зараз і не працюють. Але, нажаль, існують і виключення з правил: ті хостели, які не дотримуються карантинних обмежень. 

Потрапляння Києва у помаранчеву карантинну зону вплинуло і на роботу столичних громадських закладів. Тепер ресторани, клуби і бари міста можуть працювати тільки до дванадцятої години ночі. Після опівночі їх діяльність стає незаконною. Такі обмеження негативно вплинули на ресторанний бізнес. 

Максим Князьков, операційний директор мережі ресторанних закладів 

- Дуже часто навіть виникають конфлікти із гостями, коли їм намагаєшся пояснити, що вибачте, але за законом вам пора додому. Не всі погоджуються з нашою пропозицією, починаються провокаційні якісь моменти, скандали. Доходить навіть до виклику патруля, котрий так само намагається пояснити, що вже час. Але людині важко пояснити в чому різниця в поширенні карантину о 9 вечора і в 12 ночі. Тобто, він якось активізується або він зліший стає? Тобто гостям це не зрозуміло.

У пабі розповідають, раніше вони працювали майже до ранку. Тепер окрім нового режиму роботи, тут діють і посилені заходи безпеки.

Богдан Коноваленко, керуючий ресторанним закладом 

- Ми максимально намагаємося адаптувати заклад, але це дуже не зручно. Тобто, важко людині відпрацювати день в гумових рукавичках, нехай вони змінні, але все одно шкіра страждає. Теж саме окуляри і маска - залишаються сліди, незручності.

Попри незручності та нові обмеження у пабі дотримуються карантинних настанов. Та закликають слідкувати карантину усім громадським закладам.

Стрічка новин