Покладання квітів до вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави у Полтаві

Сьогодні полтавці відзначають День міста та 77 - му річницю вигнання нацистів. І вже традиційно о дев’ятій ранку відбулося покладання квітів до вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави.

Друга Світова війна була найбільш руйнівною в історії людства. Лише на Полтавщині за період окупації нацисти закатували і розстріляли понад 220 тисяч мирних жителів, вивезли в рабство до Німеччини 156 тисяч людей. Дорогою ціною дісталася нам та перемога. Важко знайти сім’ю де б не загинули батько, син чи чоловік.

Але безперечно основний тягар несли на собі солдати. За ратні подвиги на фронтах понад 50 тисяч уродженців Полтавщини були нагороджені орденами та медалями, близько двохсот удостоєні найвищого звання - Героя Радянського Союзу. І сьогодні вклонитися мужності воїнів - визволителів, всіх, хто ціною власного життя відстояв свободу рідної землі до 22 - х метрового обеліску Меморіалу Солдатської Слави прийшли керівники області та міста, депутати, військові, ветерани, духовенство, представники громадськості. Вдячні нащадки вклонилися тисячам наших земляків, які загинули на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, у таборах, від каторжної праці. Слова подяки лунали сьогодні й на адресу ветеранів.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Низький уклін за те, що вони визволяли наше місто, подарували його знову полтавцям. На жаль, ми зараз змушені проводити заходи з обмеженою кількістю людей, я сподіваюся, що на наступний рік буде більш масштабніше свято. Цього року ми планували великий обсяг святкувань і великий концерт з залученням артистів, щоб створити свято. Я розумію, що полтавцям хотілося цього концерту. Ми теж цього хотіли, але ми не хочемо як в інших містах наражати людей не небезпеку і через 2 тижня отримати сплеск хвороби. Тому ми прийняли рішення, залишити ті пункти святкування з дистанцією, не в одному місці і не зразу збирати людей, але все ж створити святкову атмосферу в місті. Я впевнений ми переживемо коронавірус і наше головне завдання зберегти життя і здоров’я полтавців, а відсвяткуємо ми обов’язково і День міста, і 9 травня і День Незалежності, всі свята які у нас попереду.

Також до Дня міста полтавці отримали святковий подарунок.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні вперше обіцяні тролейбуси, які ми закупили завдяки коштам ЄБРР, перші 10 тролейбусів сьогодні вийшли на лінії і вже полтавці можуть ними користуватися, їздити. Це подарунок до Дня міста.

Стрічка новин