Новий туристичний маршрут презентували у Полтаві

Він розрахований на понад 3 години. Передбачає показ виставки, перегляд перформансів, пішу прогулянку містом. Родзинка маршруту - показ зірок у обсерваторії. Подробиці - дивіться у сюжеті. 

Туристичний маршрут починається у Галереї мистецтв. Тут відвідувачам показують виставку картин Івана М'ясоєдова. Художник 1884-95-го років відвідував художню школу, організовану в Полтаві його батьком. З 1889 року жив з матір'ю за містом. 

Ольга Курчакова, директорка Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка

- Неймовірний автопортрет, портрет його дружини, ескізи до його відпочинку амазонок, є його етюд до картини «Прощання з Полтавою". Ми єдиний музей в Україні, який має таку більш цілісну і найбільшу колекцію творів Івана М’ясоєдова. Це звичайно логічно, бо він був наш земляк. Він жив тут, у Полтаві. Він взагалі мріяв прожити все своє життя тут.

Після перегляду картин у галереї мистецтв, екскурсовод веде людей до кадетського корпусу. Розповідає, тут художник викладав мистецтво. 

Наталія Скорик, екскурсовод, керівниця туристичного клубу 

- Точка зупинки - кадетський корпус, будинок Абази на вулиці Рєпіна. Це точки, які будуть як ланцюжком зв’язувати один храм. Храм мистецтва, де зберігаються твори Івана і Григорія М’ясоєдова і інший храм, де формувалися світи Івана М’ясоєдова.

Головна родзинка маршруту - музей гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики. Тут Іван М'ясоєдов жив з матір'ю в родовій садибі Павленки. 

Наталія Скорик, екскурсовод, керівниця туристичного клубу 

- Нас чекає струнний квартет. В обсерваторії нас чекає фламенко, танцювальний колектив «Діамант». І буде своєрідна вечірка, яку б хотів Григорій М’ясоєдов на своїй садибі. Ми спробуємо зараз, подивимося всі плюси і мінуси цього маршруту. Подивимось скільки у часі він буде реально втомлювати чи не втомлювати наших туристів.

Такий туристичний маршрут планують впровадити навесні наступного року. 

Стрічка новин