До Дня міста відзначили лауреатів щорічної премії В.Г. Короленка

Сьогодні традиційно, у рамках відзначення Дня міста на подвір'ї Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка відбулося урочисте вручення щорічної міської премії імені Володимира Короленка. Всіх лауреатів премії імені Короленка відзначили дипломами та грошовою винагородою від міської влади. На врученні побували і наші журналісти. 

Премія є відзнакою, якою нагороджуються письменники, науковці, митці, юристи, працівники засобів масової інформації, громадського-політичні діячі та ще багато інших. 

Людмила Ольховська, науковий співробітник Полтавського меморіально-літературного музею В.Г. Короленка

- Щорічна міська премія імені Володимира Короленка була започаткована вже в далекому 2003 році. На честь святкування 150-ти річного ювілею Короленка. Тому сьогодні ми будемо вітати лауреатів 17-ої щорічної міської премії імені Короленка. У сімнадцятий раз буде вручатися, ця престижна премія.

Цього року винагороду отримало 18 науковців у шести різних номінаціях, які так чи інакше відображують одну із сфер життя Короленка. Так у номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини Володимира Короленка» отримав перемогу кореспондент телеканалу «Центральний» Сергій Блавацький. Він зізнається, - готувався до цього моменту мабуть усе життя.

Сергій Блавацький, кореспондент телеканалу «Центральний», переможець премії ім.В.Г. Короленка 

- Я народився ось поряд по вулиці Стрітенській і все моє дитинство пройшло тут, в цьому історичному центрі Полтави, в цій садибі. І взагалі, коли я став журналістом, я не міг відмовити науковцям, музейним працівникам, вони запрошували нас на різноманітні заходи, їх просто безліч. І по-друге, як історик, мені дуже цікава тема Української революції, і саме події Української революції в Полтаві.

А от Тамара Саїдова, ще школярка, але разом зі своїми друзями також здобула перемогу. 

Тамара Саїдова, переможниця премії ім.В.Г. Короленка 

- Наша робота називається «На крилах чистої душі». Це театралізовані дії з життя Короленка, з дитинства Короленка. Так мої однокласники отримали нагороди, мої вчителі отримали нагороди, це приємно.

Після церемонії нагородження усі лауреати спілкувалися між собою, фотографувалися і продумували, які будуть роботи писати у наступному році.

Стрічка новин