У МОЗ роз’яснили механізм роботи електронного рецепта

У МОЗ роз’яснили механізм роботи електронного рецепта

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що під час запровадження електронного рецепта намагатимуться врахувати усі можливі проблеми в роботі такої системи. Серед них, наприклад, відсутність у літніх людей мобільних телефонів чи труднощі в користуванні ними.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує UATV з посиланням на пресслужбу відомства.

Так, за відсутності телефона пацієнту зможуть роздрукувати електронний рецепт, з яким він у подальшому звернеться в аптеку.

"При запровадженні електронного рецепта буде враховано все, зокрема і те, що, наприклад, у літньої людини немає мобільного телефона. У такому випадку сімейний лікар роздруковує медичний висновок з фото електронного рецепта, який є в системі", – пояснив очільник МОЗ.

Також Степанов наголосив, що міністерство збирається наступного року запустити електронний рецепт на інсулін, імуносупресивні лікарські засоби та на наркотичні засоби.

"Ми будуємо систему таким чином, щоб можна було прослідкувати всі дії лікаря та анамнез пацієнта, що дуже важливо", – додав міністр.

Зараз ліки часто виписують не на рецептурному бланку, зазначив Максим Степанов. Крім цього, люди досить часто купують медикаменти самостійно та займаються самолікуванням, що дуже небезпечно для здоров’я.

Стрічка новин