День незалежності Вірменії відсвяткували у Полтаві

Його відзначають щорічно 21 вересня. Це головне національне свято. В цей день в 1991 році країна проголосила свою незалежність від Радянського Союзу. Які події відбулись у Полтаві - дивіться у сюжеті. 

Представники вірменської діаспори розгорнули тридцятиметровий стяг Вірменії. Так День незалежності цьогоріч святкували у парку «Перемога». 

Овакім Арутюнян, виконавчий директор спілки вірмен України 

- У багатьох містах України вірменські громади проводять ось такі ось спільні з українською громадою заходи, які дійсно об’єднують наші народи. А вірмени дуже давно знаходяться і розвивають Україну разом з українцями. Тому такі заходи дуже важливі. Їх потрібно організовувати і потрібно долучати всіх людей, кому це цікаво, тому що це навіть спільна історія.

Діаспора у Полтаві святкує День незалежності Вірменії щороку. На сцену запрошують українські та вірменські хореографічні колективи. 

Карина Пивоварська, представниця вірменської діаспори 

- Започатковано у 91-му році. Саме у цей день було проведено референдум всенародний. Народ висловив своє бажання на отримання незалежності. Саме цей день було вибрано у якості Дня незалежності. Тому з 91 року у цей день святкується таке державне свято.

Лариса Бездудна, полтавка 

- Я бачу те, чому українцям варто було би у них повчитися. Їхньої любові до своєї нації, мови, як вони її цінують, навіть перебуваючи на території іншої нації. Як вони шанують свої свята, традиції.

На заході - представники різних діаспор, осередків вірменської громадської організації з Полтавщини та Харкова. На свято запросили і секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоту. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Полтава завжди славилась своєю багатонаціональністю. Це не може не радувати, що у місті можуть спокійно існувати багато національностей, без жодних протиріч між собою. Це говорить про те, що Полтава є комфортним, толерантним містом для проживання абсолютно усіх. Дуже радує, що день незалежності Вірменії на день міста. Це знак, який поєднує нас і вірмен. 

Стрічка новин