Проблема вирубки лісів у Полтавському районі

Санітарна рубка лісу чи незаконне вивезення деревини? Жителі Щербанівської ОТГ стурбовані даним питанням тож і звернулися до нас в редакцію. Кажуть: рубка лісу на території їхньої громади триває вже майже 3 роки і цілі галявини насаджень зникають. Деталі з'ясовувала Анна Ружін. 

Сліди від шин автівки та залишки гілля. Це ліс, що на території Щербанівської ОТГ між селами Великий та Малий Тростянець. Місцеві чують звук безопили ледве не щодня з лісу, тож найактивніші розпочали ледве не власне розслідування. Кажуть: така ситуація вже третій рік. Ліс зникає просто на очах, а в основному - довголітні дуби, діаметр яких складає понад 1 метр. 

Андрій Пономарьов, мешканець с. Великий Тростянець 

- Якщо говорити загально за цей період - вирізано величезку кількість лісу на території нашої громади. Це вирізано і гору на Буланово повністю, вирізано біля села Квіткове цілі галявини, де активісти тоді насаджують лісом ці величезні гектари, майже щороку. 

Підходили до працівників, цікавилися хто вони та чи є дозвіл на рубку дерев. Поліцейські поспілкувались з лісорубами, та перевіряли наявність необхідних документів на вирубку.

Андрій Пономарьов, мешканець с. Великий Тростянець 

- Було неодноразово, що зупиняли автівки з лісом по середині дороги. Викликали поліцію, але потім за вказівкою вже цього активіста...йому пропонували забрати свою заяву, яку він зробив по телефону, щоб відкликати поліцію. Ця вертикаль уже діє довгий час, а автомобілі їдуть і їдуть довгий час. І це вже критична ситуація. 

На пеньках від зрубаних дерев стоїть маркування: номер та клеймо. За поясненнями ми звернулися до лісництва, адже це їх територія та примітки. Там повідомили: це їх санітарна вибіркова рубка лісу. І вся діяльність на законних підставах. 

Дмитро Іваніна, лісничий Розсошенського лісництва 

- Це рубка дерев сухостійних, сухобоких, суховершинних, пошкоджених морозобойними тріщинами, пошкоджених грибами. Що таке гриб на дереві? Це паразит, який з'їдає деревину, а з часом воно гниє і просто падає. Щоб цього не допустити ці грибові дерева беруться в рубку. 

Перед цим виїздить бригада, яка оглядає дерева та знаходить ті, які варто спиляти. В подальшому всю деревину після санітарної вибіркової рубки відправляють на реалізацію для населення для опалення будинків. Лісничий Розсошенського лісництва Дмитро Іваніна повідомив: на території Розсошенського лісництва знаходиться багато сіл, які й досі використовують пічне опалення. 

Дмитро Іваніна, лісничий Розсошенського лісництва 

- Дуже багато людей отоплюють свої будинки дровами, попит є. Людям нікому не відмовляємо. Всі хто звертається до нас - всіх забезпечуємо. 

У поліції кажуть: якщо у мешканців є підозра, то варто викликати 102, а далі уже буде перевірка документів і діяльності. Якщо таких не виявиться - будуть відкривати кримінальне провадження.

Стрічка новин