Освячено новозбудований Свято-Вознесенський храм у Котельві

На Полтавщині триває відродження зруйнованих у добу атеїзму православних святинь. Днями у Котельві освятили новозбудований Свято-Вознесенський храм. Свідком цієї події стала і наша знімальна група.

Освячення нового храму для котелевців стало подвійним святом. Співпало воно із Різдовом Пресвятої Богородиці.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- З’явилося ще одне місце особливої присутності Божої, де людина може прийти сюди, до цього храму, на це місце і відчути особливу присутність благодаті Святого Духа. Кожна людина час від часу відчуває потребу звернутися від свого серця, від своєї відкритої душі до Господа і попросити підтримки. Тому що більше її шукати немає де.

Величний двокупольний храм, який мав форму Хреста, у 1937 році зрівняли із землею. Поруч залишилася тільки невеличка церковна сторожка. Її цеглу використали вже для зведення нового храму.

Миколай Ковальов, настоятель Свято-Вознесенського храму храму, протоієрей 

- Розібрали ми ту сторожку церковну. І на її місці через рік почали будувати храм. До речі, цегла, із якої була побудована сторожка, вона вся знаходиться у цьому храмі. Вона лежить у простінках. Така спадкоємність, щоб лишалася така символічна.

Новий храм почали будувати у 2012 році. Нині ж у ньому вже повноцінно проходять служби.

Світлана, прихожанка Свято-Вознесенського храму

- Із першої цеглинки ми починали його забудовувати. Ми тут молимося, просимо, щоб закінчилося наше будівництво. Хочемо оздобити нашу церкву, розписати її.

Марія, прихожанка Свято-Вознесенського храму

- Мені дуже подобається. Де б ти не був – приїжджаєш сюди – це, як твій дім. Приїжджаєш додому – це правда.

Благодійників, завдяки яким зведено новий храм, нагородили високими церковними нагородами.

Тетяна Корост, благодійниця, Герой України

- Це була воля не тільки моя. Це була воля людей, воля Бога на те, щоб ми саме на цьому місці, де колись у свій час був храм, ми збудували церкву.

В’ячеслав Прийма, благодійник, гендиректор ТОВ «Агрофірма «Маяк»

- Це було років сім назад. Ми почали будівництво зернового елеватора свого. І якраз заклали тут підвальне приміщення. І так поступово будуємо цей храм. Ми практично на 100 відсотків фінансуємо храм.

Наталія Прийма, благодійниця

- Для мене сьогодні – дуже велике свято. Бо ми дуже багато сил сюди вкладаємо. Моє завдання – це краса. Останнє, що ми зробили – це, як ви бачите на іконостасі дуже красиві вирізьблені ікони в 3Д. Вони приїхали тиждень тому назад.

Роботу з облаштування й оформлення храму та його території продовжуватимуть і надалі.

Миколай Ковальов, настоятель Свято-Вознесенського храму, протоієрей 

- Багато ще є планів. Треба й оздобити храм і розписати його. І на дворі плануємо поставити капличку.

А у день освячення храму його прихожани молилися й за мир в Україні. Котелевці часто передають гуманітарну допомогу на Схід. А їхній батюшка чимало разів особисто їздив на Донбас.

Миколай Ковальов, настоятель Свято-Вознесенського храму, протоієрей 

- За благословенням Владики виконував обов’язки капелана у 92, у 72 бригаді. Це на Луганському, Донецькому напрямку, в Авдіївській промзоні. 

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Я думаю, він багатьом людям, які там знаходяться, перебувають у проблемах, надав багато дуже користі. Ми хочемо, щоб в Україні врешті-решт наступив мир, любов і злагода. Ми за це молимося постійно.

Стрічка новин