Користувачі «соціального таксі» Київського району Полтави не задоволені послугою

В основному машина возить людей з інвалідністю в лікарню та забирає назад. Проте, користувачі запевняють, що ввечері після процедур доводиться добиратись додому самостійно. Крім того, авто не пристосоване для візочників. З’ясовувала ситуацію наша Аліна Боровик. 

Пацієнти приїжджають до обласної лікарні на «соціальному таксі» 3 рази на тиждень. Тут проходять процедуру гемодіалізу. Це один з методів позаниркового очищення крові. Основне показання до проведення - гостра та хронічна ниркова недостатність. 

Тетяна Вишнівецька, користувачка «соціального таксі»

- Ми боїмось захворіти на ОРВІ, на ангіну. Для нас це складне питання і вилікувати нас вкрай важко. Всіх хворих повинні доставляти на діаліз і з діалізу повинні тільки соціальні служби. Тому що їздити у громадському транспорті нам категорично заборонено. Ми являємось групою ризику. 

Користувачі не задоволені станом авто, яким їх доставляють до лікарні. 

Ольга Нишкур, користувачка «соціального таксі»

- Машина уже списана і нікуди не годна. Щоб туди сісти у машину інваліду 1-ї групи треба залазити на четвереньках. Стаєш на коліна, а тоді залазиш.О 14 нас привозять і до 19 ми тут на процедурі. Ніхто ж нас не забирає. Пенсія 2 тисячі і за цю пенсію можна на таксі доїздити? Добираємось хто чим може додому.

Юлія Піняшко, користувачка «соціального таксі»

- Дуже тяжко, коли проходиш оці процедури очищення крові після такого втручання в організм добиратися додому. Знесилені. Вижали всі соки. Приходиться їздити на таксі. А у нас, ви знаєте, в інвалідів, яка у нас пенсія. У нас мінімальна пенсія. Потрібно на ліки, на їжу, на житло і на все.

Усього на процедуру гемодіалізу з Київського району возять 7 пацієнтів. Аби їх забезпечити транспортом в обидва боки, працівники територіального центру соціального обслуговування пропонують їздити всім у першу зміну. 

Надія Бєльга, заступниця директора територіального центру соціального обслуговування Київського району м. Полтави

- Ми маємо можливість на 8 годину людей підвезти на початок діалізу і по закінченню о 13 забрати. Друга зміна гемодіалізу починається о 14 годині. Відповідно, забрати людей після завершення гемодіалізу о 19 годині ми не можемо, тому що це уже поза межами робочого часу установи.

Кошти на придбання нового автомобіля для послуг соціального таксі Київського району з місцевого бюджету виділяли. Проте, у липні на сесії забрали без пояснень, говорять у терцентрі. Доводиться возити пацієнтів на старенькій машині, яка часто ламається. 

Надія Бєльга, заступниця директора територіального центру соціального обслуговування Київського району м. Полтави

- Соціальне таксі забезпечується автомобілем газель, ГАЗ -22171. Цей автомобіль орендується в управлінні комунальної власності міста. Він був придбаний у рамках програми «Турбота» ще у 2007 році. На даний час його ресурс вичерпаний. Ви бачили у якому він стані.

Фінансування, яке виділяли на авто для соціальних послуг, довелось зняти через боротьбу з коронавірусною хворобою, пояснює секретар міської ради Олександр Шамота. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Кошти закладалися як 50% від вартості автомобіля. Інші 50% мала б надавати обласна рада. Заклали на 2 автомобіля. Проте, на жаль, обласна влада не фінансує цю програму. Саме тому ми прийняли рішення, що ми цього року купляємо автомобіль, оскільки у найгіршому стані автомобіль у Подільському районі, на останній сесії МР повну суму виділили для Подільського району.

Поки що пацієнтам доведеться і надалі їздити до лікарні на старому авто. Соціальні працівники запевняють, якщо всі користувачі згодяться перейти на першу зміну, то їх не тільки забиратимуть, а й відвозитимуть додому. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію