У Кременчуці перед прохідною «АвтоКрАЗу» відбувся мітинг

Протестувальники вимагали повернути їм заборговану за останні 8 місяців зарплату. Наша знімальна група спостерігала за цією подією. Подробиці - далі у сюжеті.

- Зарплату! Зарплату! Зарплату!

Із самісінького ранку перед прохідною Кременчуцького автомобільного заводу зібралося близько 300 осіб. Більшість - працівники КрАЗу. Хоча прийшли й ті, хто цей протест намагався перевести в політичне русло. Втім, головною вимогою людей все таки була зарплата.

- Жінка: Віддайте мою зарплату!

- Чоловік: Ви мені скажіть: Як мені зайти в магазин і чим заплатити за комунальні? Ви мені віддайте моє і людське теж.

Заводчанка, слюсар головного конвеєра «АвтоКрАЗу» Наталія Козюра розповіла: борг із зарплати у неї накопичився ще із початку цього року.

Наталія Козюра, працівниця «КрАЗу»

- Дев’ятий місяць усе годують сніданками. Хай, як не є, але по 2-3 машини збирається, сходить із конвеєра, але людям ні копієчки не виплачують. Просто вже люди доведені до відчаю. 

Гендиректор «АвтоКрАЗу» Роман Черняк говорить: сума боргу, дійсно, чималенька. Серед причин називає політику колишньої влади, коли пріоритет, за його словами, надавали Мінському автозаводу. А отож у багатьох галузях і передусім військовій, каже він, частіше купляли МАЗи, а не їхні КрАЗи. Це й призвело до поступового занепаду підприємства.

Роман Черняк, гендиректор «АвтоКрАЗу» 

- Ті самі гниди, ті самі генерали, ті самі функціонери – вони на сьогоднішній день не дають нам працювати ні з Міністерством оборони, ні з прикордонними військами. Нас відхиляють від усіх тендерів, від усіх торгів, нас не беруть у оборондержзамовлення. Нас викидають із усіх програм.

Натомість, передусім, звісно страждають прості трудівники підприємства. Їм постійно доводиться шукати способи виживання. 

Наталія Козюра, працівниця «КрАЗу»

- Дві тисячі пенсії плюс діти, щось допомагають - ось так виживаємо. А уявіть, як люди сім’ями працюють. Як жити? Що робити?

Роман Черняк показує листи, які вони відправляли до різних інстанцій із проханням допомогти. На більшість, говорить він, навіть не отримала відповіді. І все ж оптимізму керівництво «АвтоКрАЗу» ще не втрачає.

Роман Черняк, гендиректор «АвтоКрАЗу» 

- Люди, які залишилися на заводі - вони готові працювати. І ми розуміємо, що нам просто так ніхто грошей не дасть. Та ситуація банкрутства, у якій ми знаходимося, теж накладає свій відбиток. Є, звичайно, напрацювань у нас дуже багато. І ми будемо працювати, І я впевнений, що ми вирвемося.

Також гендиректор "АвтоКрАЗу" запевнив, що розглядає кожну заяву заводчан на першочергові виплати. Відтак, на похорон або операції кошти виділяють. Він зазначив, що готовий йти на співробітництво з усіма політиками, аби воно було на благо КрАЗу.

Після мітингу люди перейшли на іншу вулицю і перекрили рух автотранспорту. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію