Новий туристично-екскурсійний маршрут «Полтавська Кондратюкіана»

У Полтаві презентували екскурсійно-туристичний маршрут, присвячений уродженцю міста на Ворсклі, видатному вченому - винахіднику, одному з піонерів ракетної техніки та космічних польотів Юрію Кондратюку. Організаторами нового освітньо - наукового проекту виступили Департамент культури і туризму Полтавської ОДА та Полтавська торгово - промислова палата. 

Юрій Кондратюк увійшов до історії науки і техніки як автор багатьох оригінальних ідей, реалізованих його послідовниками в практиці розвитку ракетно-космічної галузі. Зокрема, він вперше обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет, створення проміжних баз під час польотів, гальмування у верхніх шарах атмосфери, використання сонячної енергії космічними апаратами тощо. Але найбільшим його досягненням став проект розрахунків польотів людини на Місяць - так звана «траса Кондратюка» якою подорожували американські астронавти на космічних кораблях «Аполлон». А ось автор нового проєкту «Полтавська Кондратюкіана» - науковий співробітник Полтавського Музею авіації і космонавтики Владлен Орлов говорить - створив маршрут місцями, пов’язаними з полтавським етапом видатного вченого. 

Владлен Орлов, кандидат історичних наук 

- Одного разу я почув від колежанки що Кондратюк це більше Новосибірськ, Москва. Санкт – Петербург та інші міста колишньої імперії і мене це змотивувало створити маршрут який поєднував понад 25 різноманітних локацій які так чи інакше пов’язані з постаттю Шаргея – Кондратюка, з його полтавським етапом. З його найближчим оточенням і звичайно ж з родиною яка активно вплинула на його становлення. 

Починаючи від Корпусного саду, майже на кожній з локацій були якісь сюрпризи та приємні несподіванки. Так невеличкі театралізовані дійства створювали артисти обласних комунальних закладів - театру імені Гоголя, філармонії, студенти полтавського коледжу мистецтв імені Миколи Лисенка, вихованці модельної агенції. Туристичний маршрут розрахований на 2-2,5 години, та проліг через вулиці Монастирську, Європейську, Пилипа Орлика, Гоголя, Стрітенську, Соборності, Конституції. Серед основних локацій - будівля Полтавських губернських установ, зараз це Полтавська міськрада, колишня чоловіча гімназія, де на початку минулого століття навчався майбутній вчений. Зараз тут, на фасаді Національного педуніверситету є меморіальна дошка Кондратюку. А ще була садиба де він народився, будинок дядька та чимало інших цікавих об’єктів. 

Завершилася екскурсія на Першотравневому проспекті біля Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію