50 років спілці художників Полтавщини

Полтавська обласна організація Національної спілки художників України відзначає у цьому році 50-річний ювілей. З нагоди цієї дати у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрили експозицію, де презентували понад пів сотні робіт місцевих художників. На виставку завітала і наша знімальна група.

Історія обласної спілки художників України, почалася у далекому 1970 році, в Опішні. Тоді 11 талановитих майстрів об’єдналися і стали називати себе спілкою. І ось через 50 років Полтавська обласна організація Національної спілки художників України відзначає свій Золотий ювілей. 

Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України

- Все починалося із Опішні, де зібралися чудові майстри і вони були першими членами Національної спілки. Потім повернулися з війни і закінчили Харківських художній вуз. І за статутними нормами 11 чоловік, які проживають в одній області можуть створити свою організацію.

На виставці представлені дивовижні картини художників Полтавщини. Більшість з них вже пішла у вічність, але колеги завжди шанують їхню пам'ять.

Микола Підгорний, Заслужений художник України

- Тут представлені роботи художників, які пішли в інші Світи. Тут їх представлено дуже багато, за ці 50 років багато хто пішло дуже талановитих художників: заслужених, народних художників України. І представлені люди, які зараз продовжують працювати.

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Ця ювілейна виставка дуже цікава. Тут вже декого із старійшин немає, я дивлюся по роботах і аж жалко, що вони не дожили до цього часу і їхні роботи тут, в Галереї мистецтв.

Роботи художників та ще понад пів сотні робіт увійшли до виставки в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка, де її і можуть побачити усі охочі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію