«Краєзнавчий ART WEEKEND»

Вдруге у Полтаві відбувається культурно-мистецька подія «Краєзнавчий арт вікенд» у дворі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Його влаштовує громадська організація «Save Poltava» за підтримки Полтавської облдержадміністрації. Цього разу тема проєкту -  культурний код «Енеїди» Котляревського в ілюстраціях та творах мистецтва. 

Центральний образ заходу - інсталяція «Човен». Саме він об'єднав побратимів Енея та убезпечив їх від багатьох небезпек, дозволив пройти всі випробування долі на шляху до власної свободи. У дворі музею проводять незвичні майстер-класи: лінорит, вибійка, колаж та кераміка. Вони розкривають тему українського мистецтва. 

Марина Герасименко, організаторка майстер-класів 

- Майстер-клас лінорит, який зараз позаду мене відбувається, надзвичайно цікава техніка ручного друку. Раніше вона була дуже популярною, багато де застосовувалась, але зараз – це уже вважається як щось таке унікальне крафтове. Дуже круто, що в учасників, які були зареєстровані на майстер-клас є можливість спробувати заново відродити цю традицію і спробувати самому зробити свій друк.

Відвідувачі слухають виступ Козака Сіромахи.

Кожен охочий може пройти «Героїчний квест» та отримати подарунок. Завдання для гостей дають персонажі з Енеїди. 

Дар’я Кінаш, грає царицю Дідону

- Моє завдання зустріли людей у місті Карфаген. Запитати, що саме вони забули у місті, що вони повинні мені дати, що я повинна. У решті направити їх на локацію наступну. 

А на локацію пророчиці Сивілли діти заходити не наважуються, зізнається сама актриса. 

Анастасія Михайлова, грає пророчицю Сивіллу 

- Живу у пеклі і я віщую дорогу нашим мандрівникам, щоб вони далі йшли. Я їм віщую, що у них буде велика битва, що вони повинні здобути у ній перемогу і вони йдуть далі і здобувають її. Робилося під стиль пекла, що тут різні черепи людські. Тут повинно бути темно, загадково якось.

Ввечері на учасників вікенду очікує розмова з публіцистом Юрієм Андруховичем з демонстрацією перформансу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію