Через недосипання людина відчуває менше позитивних емоцій

Вчені спостерігали за двома тисячами людей у віці від 33 до 84 років.

Нове дослідження психологів Університету Британської Колумбії показало, що через недосипання люди більш емоційно реагують на стресові події і відчувають менше радості від позитивних подій наступного дня, пише Science Daily.

Психологиня Ненсі Сін вивчає взаємозв’язок сну та реакції як на стресові, так і на позитивні події повсякденного життя.

«Коли люди відчувають щось позитивне, наприклад, обіймаються або проводять час на природі, вони зазвичай відчувають себе більш щасливими у цей день», — говорить Сін. «Але ми виявили, що, коли людина спить менше, ніж зазвичай, у неї не так багато позитивних емоцій від приємних подій». 

Вчені спостерігали за двома тисячами людей у віці від 33 до 84 років. Вони аналізували тривалість сну і те, як люди реагували на негативні і позитивні ситуації на наступний день. Волонтери описували свій досвід у щоденних телефонних інтерв’ю протягом восьми днів.

«Рекомендована норма для хорошого нічного сну — не менше семи годин, але кожен третій дорослий не відповідає цьому стандарту», ​​— каже Сін. «Велика кількість досліджень виявила, що недосипання збільшує ризик психічних розладів, хронічних захворювань і передчасної смерті. Моє дослідження доповнює ці докази, показуючи, що навіть незначні коливання тривалості сну впливають на те, як люди реагують на події повсякденного життя».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію