Презентація документальної стрічки «Де ти, Адаме?»

У Полтаві відбулася презентація документальної стрічки «Де ти, Адаме?» Про цей новий український фільм вже багато говорять і пишуть у пресі. Анатолій Васевич побував на його прем’єрі.

Фільм для глядача дещо незвичний. Змушує замислитися про духовні витоки і сенс буття. Занурює у глибину чернечого життя у православному монастирі Дохіар, на Святій Горі Афон в Греції.

Олександр Плиска, продюсер фільму, священик

- Цей фільм народився із життя. Його ніхто не шукав і не шукав грунт для зйомок. І не намагався через цей фільм щось сказати. П’ять з половиною рокі від початку першої знімальної експедиції. Ідея народилася років 13 тому.

Ключовою постаттю стрічки є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний. Величні образи природи чергуються з картинами майже безперервних чернечих трудів і молитв. Це, з одного боку, показує взаємозв’язок людини та природи, а з іншого - нагадує про колись втрачений рай, переконує продюсер.

Олександр Плиска, продюсер фільму, священик

- Фільм виходить за межі будь-яких релігійних, політичних, національних, конфесіональних контекстів і поглядів. Цей фільм про людське серце. У нього не має глядацької аудиторії якоїсь особливої.

І, дійсно, фільм прийшли подивитися глядачі різного віку й уподобань.

Олександр Шевченко, полтавець

- Ми ідемо сім’єю – втрьох. Я думаю, ми багато корисного отримаємо для серця, для душі і для того, щоб іще більше укріпитися у православній вірі. І побачити щось нове для себе.

Павло Федейнов, полтавець

- Ми звикли дивитися художні фільми – блокбастери, фантастику. А цього разу духовно корисне кіно про Афон, про афонського старця Дохіара.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Такі фільми вчать розставляти пріоритети в житті. Якщо ми їх будемо частіше дивитися – ми будемо дивитися, як нам рухатися на шляху до спасіння, Бога. І взагалі навчимося жити і правильно існувати у цьому земному світі.

Цікавим є фінал стрічки: монастир міняється із глядачем місцями і риторично запитує: "Де Ти, Адаме?".

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію