На Полтавщині почастішали випадки шахрайства

Так за останній тиждень їх зафіксували 42. Скоюють їх по відношенню до літніх людей, які є найбільш уразливими до цього. Наші журналісти поспілкувалися з правоохоронцями і запитали про статиску та основні напрямки такого виду злочину. 

Із загальної кількості зареєстрованих злочинів на першому місці йдуть крадіжки, а друге займають - шахрайства. З початку року на Полтавщині зареєстровано близько 1000 повідомлень про шахрайства. А за останній тиждень 42, повідомляють правоохоронці. Одним із найпоширеніших видів такого виду злочину, є так званий «обмін» старих грошей на начебто нові.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- Обирають самотніх і вводять їх в оману, що начебто в державі відбувається грошова реформа. І потрібно терміново замінити старі гроші, інакше там ті гроші пропадуть. Зазвичай літні люди практично віддають всі свої заощадження. Хвилюючись, щоб не втратити свої накопичені заощаджені кошти. Віддають практично усі свої заощадження.

У поліції наголошують, - ніяких реформ з Національною валютою так із іноземною у  державі не проводять - це вигадка шахраїв. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- Якщо люди приходять до вас із такою пропозицією, негайно телефонуйте 102 і негайно повідомляйте своїх родичів і залучайте сусідів, щоби не дай Боже, вас не обікрали або не відібрали, якісь ваші особисті речі чи кошти. Треба бути уважними з приводу цього.

Розповсюдженим видом є інтернет-шахрайство, де знімають так звану «порчу» чи здають в оренду житло. З одним із таких махінацій зіштовхнулась полтавка Тетяна Ломака. 

Тетяна Ломака, полтавка

- Я, нажаль, зіштовхнулась з цією проблемою. Ось зовсім недавно, я шукала зйомну квартиру і зіштовхнулась з цим повністю повною мірою. Здавалося б зняти квартиру просто, але не тут то було. Заходиш і зустрічаєш, купу різносторонніх квартирних шахраїв.

Спочатку Тетяні говорили про шахрайство в мережі її друзі, але вона вважала, що це тільки теорія, але згодом зрозуміла, що ні. Але на щастя кошти з неї шахраям виманити не вдалось.

Тетяна Ломака, полтавка

- Цих квартир дуже багато. Спочатку я їм телефонувала, зв’язувалась, а потім нічого й телефонувати, бачу, що та сама людина виставила другу квартиру або та сама квартира несподівано переїхала у другий район, по тій самій низькій ціні. Тобто їх дуже-дуже  багато. Так щоб безпосередньо, я спілкувалась то 10-15 разів. 

У таких випадках правоохоронці закликають людей - не спілкуватися з незнайомцями, не впускати їх до своїх домівок. Не пересилати кошти на невідомі рахунки. А при найменшій підозрі звертатися за номер 102, до сусідів чи до родичів. І обов’язково в розмові вкажіть деталі: зовнішність співрозмовника або ж на чому вони прибули.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію