Київ: п’ять днів у «помаранчевій» COVID-зоні

Київ вже п’ять днів у «помаранчевій» ковід-зоні. У місті з початку тижня запровадженj нові карантинні обмеження. Правила стосуються спортклубів, хостелів та лікарень. Але найбільші незручності кияни вбачають в обмеженні кількості пасажирів у громадському транспорті. Цю проблему досліджували наші столичні колеги.

Олена, киянка

- Факт той, що буває напівпорожній автобус і проїжджає зупинки, не забираючи людей.

Сергій, киянин

- Тролейбуси не ходили. Ми приїхали на метро. І тут не ходять.

Тепер у столиці наземний транспорт може перевозити людей тільки на сидячих місцях. Міська влада радить користуватися транспортом тільки за нагальної потреби та дотримуватися правил карантину.

Віталій Кличко, міський голова Києва

- Люди повинні розуміти, що під час пандемії громадським транспортом треба користуватись в разі нагальної необхідності: аби доїхати на роботу чи у справах. Весь наземний громадський транспорт столиці курсує та буде курсувати. Щодня на марштури столиці виходять 350 автобусів, майже 330 тролейбусів, понад 260 трамваїв комунального підприємства Київпастранс. 

У КМДА повідомили, до кінця року на дороги Києва виїдуть ще 200 нових автобусів. Половина з них запрацює вже у жовтні.  Водії чекають на поповнення громадського парку, бо, кажуть, такої кількості засобів - недостатньо. 

Олег, водій

- Із понеділка беремо пасажирів тільки на посадочні місця. Такий тролейбус мого тип у- 34 посадочних місця, а з прицепом-50. Люди дійсно їдуть на роботу, це  я відправляюсь з чорнобильської. І дійсно там пенсіонерів мабуть відсотків. І не можуть люди просто фактично на 34 посадочних місця і люди залишаються, не можуть їхати. 

У наземному транспорті треба бути у масках або респіраторах. Людей, котрі не дотримуються правил, в маршрутки не пускають- розповідають водії.

Олександр, водій

- Зараз п’ять чоловік у мене. Усі в масках. Всі сумлінно виконують правила карантину.

А ось у столичному метро немає обмежень на кількість людей у вагонах. Тож чимало киян пірнули у швидкісну підземку. Пускають у метро містян тільки у масках. 

Андрій, киянин

- Усе нормально, я в метро добираюсь з Позняків сюди, а потім - пішки. 

Олександр, киянин

- Я в основном їду в метро або електричкою добираюся, Тому в мене таких проблем немає.

Аби не стояти в чергах на маршрутки і тролейбуси, багато киян пересіли на власні автівки. А дехто вирішив діставатися на роботу пішки. 

Володимир, киянин

- Годину ходьби зранку - нормально. Я якраз прокидаюся, поки доходжу до роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію