Освіта в тюрмах: у колонії можна навіть закінчити вуз

Освіта в тюрмах. Як виявляється, її, справді, можна здобути у місцях позбавлення волі. А при бажанні навіть закінчити вуз. Це - реально. У Полтавській виправній колонії №64 є школа і навчальний центр. Її учні мають можливість складати тести. І дехто, відбуваючи покарання, вступає до вишу. Наша знімальна група побувала там.

Анатолій Васевич, кореспондент

- У цій колонії відбувають покарання люди, які скоїли важкі і особливо важкі злочини. Їх тут не тільки перевиховують, але і навчають.

У виправному закладі працюють чотири класи Полтавської вечірньої школи №1. Там навчається 83 засуджених. Вони опановують, згідно з програмою, чимало дисциплін.

Любов Бабіюк, директор КЗ «Полтавська вечірня школа №1»

- Вивчаються і інформатика, і економіка – вивчаються різні предмети для того, щоб кожний засуджений володів тими знаннями, якими потрібно користуватися у житті в майбутньому.

Також одну чи кілька із восьми робочих спеціальностей можуть здобути засуджені, виявивши бажання стати слухачами навчального центру. Нині в його класах освіту здобуває 136 чоловік. Із одним із них нам вдалося поспілкуватися по скайпу.

Ігор, відбуває покарання у Полтавській виправній колонії № 64

- Я навчаюся на елктрогазозварника. Це востребувана професія. Викладачі доступно й гарно викладають.

Михайло Волков, директор Полтавського навчального центру № 64

- Ми даємо, окрім знань, свідоцтво державного зразка, яке заноситься до комп’ютерної бази даних. І він може на роботу влаштуватися у будь-яку організацію. Він може стати на правильних шлях, заробляти гроші і відчути зовсім іншу якість життя.

Адміністрація колонії переконує: для тих, хто хоче навчатися, створені усі необхідні умови.

Вадим Алєксєєнко, начальник ДУ «Полтавська виправна колонія № 64» 

- Намагаємося забезпечити їм усі умови для того, щоб вони здобули у нашій установі, як загальну середню освіту, так вищу освіту. А також здобули професії у нашому навчальному центрі. У цьому році двоє наших засуджених взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні для подальшого вступу у вищі навчальні заклади за дистанційною формою навчання.

Олег Давиденко, заступник начальника ДУ «Полтавська виправна колонія № 64»

- Вони забезпечені підручниками, класами – забезпечені усім необхідним.

Один із засуджених колонії, під час відбуття покарання навіть поступив до вузу. І успішно його закінчив. Цього року він звільнився із місць позбавлення волі. А, повернувшись додому, знайшов собі престижну роботу і продовжив навчання.

Ігор, закінчив вуз, відбуваючи покарання в колонії

- Це змінило моє життя, змінило моє ставлення до життя. Порадив би тим, хто потрапляє у місця позбавлення волі, отримувати нову спеціальність, нову освіту, навіть у тих, у кого вона вже є. Це допоможе знайти роботу.

Любов Бабіюк, директор КЗ «Полтавська вечірня школа №1»

- Дуже позитивний, дуже ми йому допомагали. І він нам допомагав у тому плані, що завжди був активний: і на уроках, і все, що потрібно, він виконував. І прислуховувався до нас. І ми його спонукали до того, щоб він ішов до гарного життя і як можна швидше звільнився із виправної установи.

Вадим Алєксєєнко, начальник ДУ «Полтавська виправна колонія № 64» 

- У нас закінчив засуджений вищий навчальний заклад. На даний час зараз працює. Залишив про себе непогані відгуки, як у вчителів. Так і в майстрів Полтавського навчального центру.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Здобувши освіту у стінах цієї установи та відбувши покарання, а потім повернувшись додому, у багатьох засуджених є більше шансів знайти роботу. Вони швидше адаптуються, а отож, стають повноцінними членами українського суспільства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію