В Україні триває тиждень пам’яті загиблих журналістів

Представників професії, які відійшли у засвіти, виконуючи свій професійний обов’язок, вшанували і в Полтаві. Захід організувала Полтавська обласна організація Національної спілки України. Подробиці - у наступному сюжеті.

Біля пам’ятного знаку на Алеї журналістів по вулиці Ватутіна зібралися медійники багатьох полтавських видань та майбутні журналісти - студенти-першокурсники Полтавського педуніверситету. Вони прийшли, щоб вшанувати загиблих колег. Першим у цьому списку називають Георгія Гонгадзе - засновника інтернет-видання «Українська правда». Цьогоріч минає 20 років з дня його звірячого вбивства. Втім, на жаль у цьому сумному списку, Гія, як по-дружньому називали його колеги, не один.

Віталій Скобельський, член Правління ПООНСЖУ

- Ми повинні усіх згадувати, усіх пам’ятати і на Полтавщині, у нас, слава Богу, таких трагічних випадків не має. Але ми знаємо, що теж журналісти страждали, страждають. Але будемо сподіватися, що не будуть страждати.

Віктор Кікоть, заступник голови головного редактора газети «Зоря Полтавщини»

- Ці дні для нас не тільки дні пам’яті про колег, які загинули при виконання обов’язків. Ці дня для нас – ще нагадування про те, що треба до кінця боротися за правду, за інформацію для людей, для суспільства задля виконання нашого професійного обов’язку.

Присутні вшанували загиблих журналістів хвилиною мовчання. До каменю на Алеї журналістів поклали квіти, запалили лампадки. Мас-медійники зі стажем ділилися своїм досвідом у цій професії, а першокурсники зізнавалися чому вирішили її обрати.

Анастасія Артюх, першокурсниця факультету філології та журналістики ПНПУ ім.Короленка

- Чим захоплює мене журналістика? Це – критичне мислення, це – аналітика, вміння читати між рядками, бачити те, що не бачить маса. І спробувати це донести до інших, щоб бачити об’єктивно світ.

Богдан Фастовець, першокурсник факультету філології та журналістики ПНПУ ім.Короленка

- Я обрав цю професію, бо у мене було таке захоплення читати статті на різноманітні теми. І мені хотілося пов’язати із цим своє життя. Відразу окунувся у цю атмосферу, подивився сьогодні за роботою професіоналів. Це неймовірно вражає. І мені хотілося б стати частиною цього.

Марія Моровщик, першокурсниця факультету філології та журналістики ПНПУ ім.Короленка

- Мене завжди надихали журналісти тим, які вони сміливі. Вони не бояться іти й питати, добиватися думки, правди шукати. Як вони ночами пишуть ці статті і знаходять істину серед купи сміття серед балачок людей.

Захід, приурочений пам'яті журналістів, був надзвичайно корисним для студентів. У цьому переконаний їхній викладач Гліб Кудряшов.

Гліб Кудряшов, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ПНПУ ім. Короленка

- Я впевнений, що сьогодні ми посіяли те зерно в їхні душі, в їхній професійний грунт. І завдяки цьому дні – завдяки дню пам’яті, вони зрозуміють і, можливо, усвідомлять вперше глибинно чи правильний вибір у своєму житті вони зробили.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію