Меморандум щодо впровадження програми поводження з твердими побутовими відходами

На Полтавщині протягом трьох років впроваджуватиметься проєкт міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля». Його мета - сприяти вирішенню надзвичайно актуального питання поводження та утилізації твердих побутових відходів в об’єднаних територіальних громадах області. Відповідний Меморандуму між Полтавською облдержадміністрацією та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо впровадження проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля» сьогодні був підписаний у Полтаві.

Представники Німецького товариства міжнародного співробітництва давно та плідно співпрацюють на Полтавщині щодо питань муніципального співробітництва, зокрема в плані надання адміністративних послуг - зазначив заступник керівника Проєкту Тарас Журавель, додавши, що в Україні укладено 620 договорів міжмуніципального співробітництва. Із них 20% в Полтавській області.

Тарас Журавель, заступник керівника проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) 

- Полтавщина була і залишається лідером в форматі міжмуніціпального співробітництва і всі інші області дивляться на Полтавщину і потроху підтягуються також.

Сьогодні ж з Тарас Журавель представив новий глобальний проєкт, зокрема щодо розробки і впровадження програми поводження з твердими побутовими відходами, що фінансується Федеральним Міністерством довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Тарас Журавель , заступник керівника проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) 

- Проєкт впроваджується не лише в одній країні а паралельно в 5 кластерах, до цих країн належить Іорданія, країни Азії, Індія та Єгипет. В кожній з цих країн є своя тематика поводження з твердими побутовими відходами. А тематика для України є міжмуніціпальне співробітництво, що надзвичайно актуально, і я сподіваюся що цей проєкт теж буде не менш успішним, ніж всі попередні проєкти.

Німецькі партнери ж максимально сприятимуть органам місцевого самоврядування в розробці планів поводження з відходами. Ці документи мають узгоджуватися між громадами, так щоб система працювала найбільш ефективно і оптимально. Важливо, щоб громади між собою домовлялися про збір і вивіз сміття, адже фінансово ці питання дуже складно вирішувати в одному маленькому населеному пункті.

У рамках проєкту також проводитиметься навчання працівників у сфері поводження з відходами на досвіді Німеччини та країн Євросоюзу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської обласної державної адміністрації

- Ми знаємо про ті стихійні сміттєзвалища, це є дійсно проблема і проблема наявності програми, її адаптації, уніфікації, наближення до міст щоб кожне ОТГ, новоутворені райони а їх на Полтавщині – 4, щоб вони знали концепцію поводження з відходами. 

Значна перевага цього нового проекту в тому, що країни - учасниці матимуть можливість обмінюватися досвідом, співпрацювати з німецькими фахівцями, підприємствами що займаються переробкою твердих побутових відходів. В Україні проєкт загальним бюджетом 1,8 мільйонів євро діятиме до 2023 року й фінансуватиметься Федеральним Міністерством довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію