На 102-му році життя пішов з життя видатний професор Максим Дудченко

Він працював в українській медичній стоматологічній академії майже до останніх днів. Заснував полтавську терапевтичну школу, навчав не одне покоління лікарів. Попрощались з академіком сьогодні у Полтаві у дворі 3-ї міської клінічної лікарні. 

На цих архівних кадрах Максим Дудченко розповідає про свою роботу, ділиться автобіографією, демонструє світлини нашій знімальній групі. У найтяжчі роки голоду в Україні йому вдалося закінчити середню школу із золотою медаллю. У Військово-медичній академії отримав кваліфікацію лікаря. Брав участь у Другій світовій війні, звільненні від німецьких окупантів України і, зокрема, Полтави. Більшу частину життя Максим Дудченко пропрацював у медичній стоматологічній академії. 26 серпня 2020 року йому виповнився 101 рік. 16 вересня 2020 року професор пішов у Вічність. Попрощатись з академіком прийшли родичі, науково-педагогічний колектив, співробітники та студенти. 

Валерій Похілько, професор УМСА 

- Він був нагороджений орденом поважної ради святого Пантелеймона за служіння суспільству. Я думаю, що пам’ять про нього залишиться назавжди у нас саме як в академії, так і серед всіх його учнів, всіх тих праць, які залишаться у нього. Оскільки його праці були присвячені кардіології, ревматології, гастроентерології. На жаль, все медицина Полтавщини сьогодні сумує.

Майже до останніх років життя професор активно працював на кафедрі, розповідають колеги. Максим Дудченко здійснював клінічні обходи хворих, брав участь у конференціях, з натхненням проводив практичні заняття зі студентами, займався науковими дослідженнями.

Іван Катеренчук, професор УМСА 

- Він створив терапевтичну школу, він її розвивав, примножував. Він створив цілу плеяду науковців. Мабуть, немає жодного району у Полтавській області, можливо, навіть жодної дільниці, де б не працювали учні Максима Андрійовича. Він любив життя. Життя любило його. Бог його беріг дуже довго. Він прожив славне життя.

Максим Дудченко автор понад 500 наукових та навчально-методичних робіт, серед яких 6 монографій і 5 навчальних посібників. Онук професора продовжує його справу - працює в стоматологічній академії. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію