Полтавський поліцейський пес переміг на Всеукраїнських змаганнях

Полтавський поліцейський пес Вольф виборов першість на Всеукраїнських змаганнях з багатоборства кінологів у Житомирі. Шестирічна службова вівчарка показала найблискучиші результати у дисципліні «Кращий пошук по сліду», обійшовши у часі 24-ох чотирилапих суперників. Як живе та тренується хвостатий переможець - покажемо далі. 

Він знає сім команд, бепомилково «бере» слід, не боїться затримувати озброєних злочинців.  Вольф - чистокровна німецька вівчарка із міцною нервовою системою. За кращий пошук по сліду у своїх перших Всеукраїнських змаганнях отримав максимальні 100 балів. Справився швидше за інших «хвостатих копів» -  за 4 з половиною хвилини.

Михайло Барна, інспектор-кінолог Кінологічного центру ГУНП у Полтавській області

- Змагання проходили в три етапи. Перший етап – смуга перешкод, загальний курс по слухняності, другий етап – слідова робота, шукав людину та предмет, а також стріляні гільзи. Третій етап – це умовне затримання злочинця.

Собак вчать не лише шукати, а й реагувати на озброєних та небезпечних людей, кусаючи їх та тримаючи щелепами, відпускають - лише по команді кінолога.

Михайло Барна, інспектор-кінолог Кінологічного центру ГУНП у Полтавській області

- Були в нас укриття, звідки виходив «злочинець» і потім «нападав» на собаку. Тобто лобова атака. Він не тікав від собаки, а нападав цілеспрямовано, що прогнати собаку, вдарити палкою. Собака затримує його.

У кінологічному центрі - лабрадори, яких вчать по запаху шукати наркотики та вибухівку. Бельгійські та німецькі вівчарки більше працюють із слідом. Всього у вольєрах 32 пси. Тренують їх щодня, з дев'ятої до вісімнадцятої. До кожного собаки прикріплений конкретний кінолог.

Михайло Барна, інспектор-кінолог Кінологічного центру ГУНП у Полтавській області

- Слідова робота в нас займає дуже багато часу, бо нам потрібно прокласти слід, зробити витримку сліду. Ми не можемо одразу прокласти і одразу піти. Це буде «гарячий слід». Ми привчим собаку до такого сліду і він далі не буде працювати.

Вольф вже має особисті професійні здобутки: розшукав у Макухівці зниклий мотоцикл та коней у Калашниках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію