Кількість дорожньо- транспортних пригод зі зникненням з місця події водіїв на Полтавщині збільшилася за останній місяць на тридцять відсотків

Факти, наведені працівниками державтоінспекції, вражаючі, а рядки закону невблаганні: за подібні дії на водіїв чекає кримінальна відповідальність.

Аварія на дорогах - це завжди біда. Та тим страшніше стає лихо, коли винний у скоєнні аварії зникає з місця пригоди. Як розповідають працівники ДАІ, у більшості випадків до загибелі призводить вчасно не надана допомога - потерпілого вже запізно доставляють до лікарні, як наслідок - той помирає або ж від втрати крові, або від травматичного шоку. Трапляються випадки, коли водій зовсім не винний у скоєнні аварійної ситуації, але, не усвідомлюючи того, зникає з місця пригоди, тим самим додаючи собі додаткової відповідальності. Стаття 35-та Кримінального кодексу України передбачає за це позбавлення свободи строком від одного до восьми років.

За останній місяць на Полтавщині трапилося 14 випадків зникнення водіїв з місця ДТП - і спостерігається стійка тенденція до їх збільшення. Жертвами пригод стають переважно на заміській трасі. Зникають з місця трагедії, як правило, молоді водії. Серед причин, вважають фахівці, не лише доволі поблажливі штрафні санкції у нашій країні, а й суто соціальні витоки проблеми - байдужість та безкарність. Трагедії на дорогах виникають, можливо, й через те, що сьогодні міжміська траса залишилася фактично без нагляду: підрозділи ДАІ у районах ще не сформовані, а дорожньо-патрульна служба вже розформована.

Стрічка новин