Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні завітав до Полтави

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні завітав до Полтави. У галереї мистецтв гість зустрівся з представниками міської влади. Підписали договір про співпрацю між театрами та анонсували міжнародний фестиваль. Подробиці - дивіться у сюжеті.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас у Полтаві зустрівся з представниками міської влади. Разом обговорюють перспективи співпраці у культурній та економічній сферах. Гість зауважує, підтримує України у питанні збройного конфлікту на сході країни. 

Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні 

- Політична підтримка вашої країни у боротьбі проти агресора. Це аксіома. Це зрозуміло дуже добре у Литві і серед офіційних облич, політиків, і серед простих литовців.

Новий Посол Литовської Республіки Вальдемарас Сарапінас в Україні 2 місяці. У Полтаві вперше. Ділиться, планує продовжувати розпочату співпрацю з нашим містом. 

Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні 

- З керівництвом міста ми обговорили, що пора нарешті знайти конкретного побратима-міста у Литві для Полтави. Це обов’язково будемо робити. Обговорили багато потенційних економічних проєктів, покращення інфраструктури, комунального господарства, реновацій квартир і т.д.

У рамках зустрічі представники міської влади підписали черговий договір про співпрацю із Вільнюською ТПП. Документ передбачає спільні репетиції та навчання полтавського аматорського театру «Малафея» та малої академії театрів Литви.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Завдання зараз розвиток культурних зв’язків і у тому числі економічних. У нас уже є ряд проєктів, які у процесі реалізації з литовською стороною. Відповідно зараз продовжуємо шукати шляхи для того, щоб поглиблювати ці контакти і таким чином розвивати двосторонні відносини.

Олександр Шамота зазначив, що сьогоднішня зустріч продовжить співпрацю Полтави і Литви у питаннях освіти. Так, за домовленістю секретаря міськради Вільнюський Колегіум щороку надає полтавським вступникам 10 безкоштовних місць для навчання у столиці Литви. Окрім того сьогодні очільник міста домовився з литовськими представниками про рік безкоштовного використання дороговартісного програмного забезпечення – електронний щоденник у школах міста, яке дасть змогу полегшити співпрацю батьків-учнів і педагогів у навчальному процесі. Окрім того, у Полтаві планують провести міжнародний фестиваль аматорських театрів.

Петро Крайсвітній, співзасновник Гільдії співробітництва країн Балтії та Східної Європи «BREG»

- Литовська сторона взяла на себе організацію міжнародного представництва. Уже проведені переговори з представниками аматорських театрів Італії, Німеччини, Франції. Зараз також говорять з Польщею, Словенією. Ми сподіваємось, що після закінчення карантину, Полтава отримає щорічний великий європейський фестиваль аматорських театрів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію