В Україні вшановують пам’ять загиблих українських журналістів

У Києві до 20 роковин викрадення та вбивства засновника інтернет-видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе на фасаді Національної спілки журналістів встановили меморіальну дошку. Подробиці - у наступному сюжеті. 

Із відкриття пам'ятного знаку Георгію Гонгадзе в Україні розпочинається тиждень пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок. У Національній спілці журналістів розповідають, за часи Незалежності таких представників ЗМІ - десятки.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

- Ми як журналісти і журналістка спільнота загалом привертаємо увагу до небезпечності професії журналіста. Ми згадуємо і ми солідарні з нашими колегами, які стали жертвами, виконуючи професійний обов'язок.

Виготовлення меморіальної дошки відбулося за ініціативи Київської міськради. Автором став столичний скульптор Василь Маркуш. Завітала на відкриття пам'ятного знаку представниця сім'ї Гонгадзе.

Валентина Теличенко, представниця родини Гонгадзе, правозахисниця 

- Я теж особисто знала Георгія Гонгадзе. Він був дуже принциповим, дуже переймався тим, що діється і Україні. Зокрема я його запам'ятала як того журналіста, який навісав наді мною з вимогою “Валю, давай подаватись до Європейського суду про те, що референдум квітня 2000 року було сфальсифіковано”. Якщо не своїм життям, то своєю смертю Георгій змінив історію України.

Вшанували світлу пам'ять журналіста і представники мас-медіа. Вони говорять: встановлення таких дошок має привернути увагу суспільства до небезпечної професії журналіста. 

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди»

- Мені дуже приємно, що ця дошка з'явилася саме тут, на спілці, на будинку спілки журналісті, тому що я вважаю Георгія взагалі прабатьком української інтернет-журналістики, і незалежної журналістики в цілому. 

Із початку року було зафіксовано 49 випадків фізичної агресії на журналістів, кажуть у Спілці. Представників ЗМІ б'ють, ламають апаратуру, спалюють редакційне майно, розповідають колеги.

Олег Зонтов, генеральний директор телеканалу «Центральний»

- За моєю спиною не тільки дошка Геогргію Гонгадзе, але й ще дошка нашим журналістам, які загинули в попередні роки. І останнім там є прізвище Ігоря Александрова- це мій колега, я знав його особисто. І дуже шкода, що вже стільки років минуло, і ми не маємо таке відчуття стовідсоткової безпеки.

Заходи до Дня пам'яті українських журналістів пройдуть по всій Україні. Вшанують загиблих і у Полтаві.

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ 

- Збираємося на Алеї журналістів, в Полтаві є місце, там встановлено пам'ятний знак на честь всіх загиблих, померлих журналістів. І традиційно туди приходять люди, вони приносять лампадки, вони тримають зображення загиблих журналістів. 

Долучитися до вшанування можуть не тільки журналісти, а й всі охочі. Захід відбудеться 17 вересня, о 15 годині по вулиці Ватутіна, біля пам'ятного знаку на Алеї журналістів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію