Посилення кримінальної відповідальності за викрадення авто

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за викрадення автомобіля. Відповідне рішення вони ухвалили на другому читанні.

Нині для правопорушника це загрожуватиме обмеженням волі від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий термін. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- Раніше за частиною 1, статті 289, передбачалися і штрафні санкції, і арешт до 6 місяців. Зараз чітко визначено покарання, немає жодних штрафних санкцій, є покарання у виді позбавлення волі від трьох до п’яти років або обмеження волі від трьох до п’яти. Тобто, альтернатива залишається тільки в межах обмеження або позбавлення волі. І це суттєво повинно вплинути на стан криміногенної ситуації, пов’язаної з незаконним заволодінням транспортних засобів.

На Полтавщині ж з початку року зареєстровано понад 100 кримінальних проваджень пов’язаних з незаконним заволодінням транспортним засобом. Поліцією упродовж року встановлені особи , які підозрюються у вчиненні цих злочинів. А також до суду було направлено кримінальне провадження по організованій злочинній групі, які займалися викраденням елітних транспортних засобів, - повідомляють у поліції. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію