Презентація збірки Романа Коляди «Роман зі світлом»

Вчора в межах бібліотечного проєкту «Українські акценти» до Полтави завітав гість із Києва піаніст, композитор, поет та радіоведучий Роман Коляда. В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара він представив свою нову шосту ліричну збірку «Роман зі світлом».

За словами автора до карантину він встиг виступити перед шанувальниками його творчості у Києві та Львові. Потім, з березня булі піврічна пауза і ось нарешті він у Полтаві презентує збірку, яку називає гімн життю. 

Роман Коляда, піаніст, композитор, поет, радіоведучий 

- Це інтимна лірика, поезія про любов, це високі почуття, втілені у форму звичайних слів звичайного чоловіка, тільки складених у правильному порядку.

Роман Коляда, піаніст, композитор, поет, радіоведучий 

- Що для мене найбільш цінне - коли мені пишуть переважно читачки, чоловіки стриманіші на слова. А пишуть читачки і кажуть: ми читали вашу поезію і в нас з чоловіком новий етап стосунків, ми наче по – новому перевідкриваємо для себе чуттєвість. 

Неймовірні враження від творчості справжнього майстра, який півтори години читав свою поезію у супроводі власної музики - відверту, світлу і дуже вишукану. Такими емоціями ділилися полтавці.

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара

- Особливість Романа Коляди те, що він читає свої вірші під музику і це дає нам можливість слухати, надихатися, линути в якійсь інший світ, відриватися від свого побуту, щоденного життя.

Як розповідає Роман Коляда під час написання своїх віршів він скинув 32 кілограми ваги, змінив зачіску та форму бороди, стиль одягу та власне змінив ставлення до життя.

Роман Коляда, піаніст, композитор, поет, радіоведучий 

- Коли наважився жити, наважився відчувати і перестав жити в режимі кермо – фастфуд – робота – фастфуд – кермо, почав ходити пішки, почав дивитися на людей, відчувати повітря, дотики і спілкуватися. Все почав робити інакше, і змінився фізично як наслідок. Чесно для мене це теж було сюрпризом, але це наслідок психологічних процесів.

Під час довгоочікуваної зустрічі полтавці мали змогу поспілкуватися з автором збірки «Роман зі світлом», придбати книжку та музичні альбоми. 

Стрічка новин