NASA оголосило про початок нового сонячного циклу

Наша зірка досягла мінімуму активності в грудні 2019 року.

Вчені NASA оголосили про те, що Сонце увійшло в новий цикл своєї активності. Це вже 25 за рахунком цикл активності зірки з 1749 року, коли почалися спостереження за сонячними плямами.

Як повідомляє ДТ з посиланням на агентство, мінімум сонячної активності настав в грудні 2019 року. Для відстеження активності зірки вчені використовують плями на Сонці - зони з дуже сильними магнітними полями. Велика кількість сонячних плям супроводжується іншими проявами сонячної активності: спалахами, корональними викидами маси і дірами. Вони призводять до обурення в сонячному вітрі, який впливає на магнітне поле Землі.

Оскільки Сонце вже пройшло період мінімуму активності, вчені очікують, що вона буде збільшуватися до наступного максимуму, який очікується в липні 2025 року. На думку вчених, 25 цикл буде таким же, як і попередній, який відрізнявся активністю нижче середнього рівня. Разом з тим, залишається можливість екстремальних спалахів або інших явищ.

"Тільки тому, що це цикл активності нижчий за середні показники, не означає, що виключається можливість екстремальної сонячної погоди. Вплив Сонця на наше життя реальний і він завжди тут", - заявив один з учених Національного управління океанічних і атмосферних досліджень Дуг Бізеке.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію