Центр Полтави причепурюється й змінює обличчя

Уперше, після періоду повної деградації 2008-2018 років, на найвідвідуванішому відрізку Полтави - від переходу «Злато місто» до Білої Альтанки - наводить порядок команда Олександра Удовіченка «Рідне місто». Що вже зроблено і на скільки зміни подобаються полтавцям - з’ясовувала наша знімальна група.

Упродовж останніх десяти років існував тісний незручний коридор у самісінькому центрі Полтави. Такою була вулиця Соборності від переходу «Злато місто» до Білої Альтанки. Там власники ресторанних закладів виставляли літні майданчики на свій розсуд абсолютно безконтрольно. Не дотримувалися жодних правил і норм.

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідного міста»

- Від того, у якому стані вулиця Соборності – таке враження і від усієї Полтави. Останні роки вона була приведена у неприглядний вигляд. Тут будувалися великі масивні літні майданчики. Це треба було конче змінювати – покласти край цій безгосподарності і безвідповідальності.

Члени команди "Рідне місто" вивчали досвід інших українських міст та запозичували європейський. 

Тетяна Юрченко, член команди "Рідне місто", заступниця міського голови Полтави

- Ми вивчили цю ситуацію, як у нас літні майданчики виглядають в Україні, які стандарти мають європейські літні майданчики. І все це виклали у візуалізацію – презентували нашим підприємцям. Ми збирали повністю усіх представників по центральній вулиці і проговорювали. Ми презентували, як ми бачимо нові стандарти. 

Зараз літні майданчики на вулиці Соборності встановлені вже за новим зразком. Громіздких закритих платформ-піддонів, які займали частину дороги й тротуару, немає. Віднині під ними не житимуть щури. А люди на візках матимуть безперешкодний доступ до майданчиків. Столи й стільці стоять безпосередньо на плитці. Зник і повний стильовий різнобій з матеріалами, конфігураціями й кольорами.

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідного міста»

- Сьогодні ви бачите, що повертається порядок, повертаються легкі літні майданчики кафе і ресторанів. Я думаю: така робота до вподоби полтавцям. 

І, діясно, більшість із місцевих мешканців, з якими нам вдалося поспілкуватися, стверджують, що так.

Ігор, полтавець

- Краще, краще стало, значно.

Лариса, полтавка

- Вільніше можна проходити. Було велике скупчення людей, столи стояли. Коли вільно, то йдеш милуєшся своєю вулицею, містом.

Володимир, полтавець

- Лише початок цієї праці, цієї роботи, яку потрібно буде іще робити й удосконалювати для того, щоб наше місто, дійсно, стало тією Полтавою, якою хочемо бачити її ми - полтавці.

Лідер "Рідного міста" стверджує: на досягнутому зупинятися не збираються.

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідного міста»

- Якщо ми її робитимемо далі - відродимо і зовнішній вигляд міста і основної нашої вулиці, і всього історичного центру рідної Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію