Мешканці 36 квартир полтавської багатоповерхівки без газу

Без газу залишились мешканці цілого під’їзду по вулиці Коновальця. Трубу перерізала аварійна служба «Полтавгазу» після повідомлення про витік. Проте, відновлювати постачання не поспішають. Мешканці теж не хочуть ремонтувати власним коштом. Подробиці - дивіться у сюжеті. 

Мешканці квартир зібрались під під’їздом будинку. Розповідають, неприємний запах час від часу відчували протягом місяця. 11 вересня визвали аварійників.

Євгенія Григор’єва, мешканка будинку

- Підтвердили, що у нас витік над дахом під’їзду у 3-х місцях утворився. Через це спеціаліст служби 104 перекрив всьому під’їзду газ.

Без блакитного палива залишились мешканці 36 квартир одного під’їзду дев’ятиповерхівки. Кажуть, за допомогою звертались і до міськвиконкому і до «Полтавагаз».

Олена Ковальчук, мешканка будинку 

- У «Полтавагаз» на 104 перенаправляють на інший номер телефону. Розмовляти ніхто толком не хоче, ніхто толком не каже. У міськвиконком була набрана лінія 1580. Там тільки почули про «Полтавагаз», сказали, що вони нічого не вирішують. Це чисто звертатись тільки у "Полтавагаз".

На думку полтавців, ремонтувати трубу повинні працівники «Полтавагазу» безкоштовно. 

Сергій Ростіянов, мешканець будинку 

- Постачальний забезпечує постачання газу в будинок. Він повинен нести за них відповідальність. А вони звалюють на споживача. Хочуть питання вирішити нашим коштом. Хоча ми окремо платимо за постачання газу по цих трубах.

Згідно з законом, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників, пояснюють у «Полтавагаз». Тож ремонт можна замовити. Платити за це повинні мешканці. 

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»  

- Для відновлення співмешканцям необхідно відремонтувати ділянку газопроводу із залученням будь-якої фірми, котра має право на проведення даних робіт, у тому числі і «Полтавагаз», та додати письмове звернення на відновлення розподілу оператора ГРМ. Після чого буде відновлено розподіл.

Платити за ремонт з своїх кишень не збираються, запевняють мешканці. І не тому, що не хочуть. У деяких сімей бюджет не дозволяє такі витрати. 

Ніна Кравченко, мешканка будинку 

- За що пенсіонери будуть ремонтувати? Немає таких коштів. Їсти варити ні на чому. У мене, наприклад, нічого немає. Мікрохвильовки немає, нічого. На чому я буду гріти, на чому підігрівати? Сьогодні на сухом’ятці, завтра на сухом’ятці. Скільки можна пенсіонеру на сухом’ятці? Та будь-якій людині.

Наразі люди вирішують що робити далі. Також побоюються, що через стару трубу, витік може статись у сусідніх під’їздах і тоді мешканці не викликатимуть аварійну службу, аби також не залишитись без газопостачання. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію