На Полтавщині зареєстрували 10 повідомлень про порушення виборчого процесу

Перші підсумки за ходом передвиборчої кампанії підбили на пресконференції. Зустріч із журналістами провели представники громадянської мережі «Опора» разом з поліцією. Скільки виборців в області та які порушення виборчого процесу уже зафіксували - дізнаєтесь у сюжеті. 

Усього на Полтавщині зареєстровано понад мільйон 128 тисяч виборців. 3338 людей змінили місце голосування. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження громадянської мережі «Опора» за виборами в Полт. обл.

- У межах регіону змінило місце голосування 1503 виборців. 1052 вибули голосувати за межі нашої області. 783 приїхали проголосувати саме у Полтавській області.

Політичні партії та потенційні кандидати до органів місцевого самоврядування Полтавщини розпочали передвиборчі активності ще у серпні, до офіційного старту виборчого процесу. Діяльність окремих з них містила ознаки дочасної агітації та непрямого підкупу виборців, розповідають фахівці. Наразі поліція зареєструвала 10 повідомлень про порушення в області пов’язані з виборчим процесом, говорить начальник Управління превентивної діяльності головного управління Нацполіції області. 

Юрій Анучін, начальник Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції у Полт.обл.

- Розпочато 1 кримінальне провадження. За ч.1 ст. 296 ККУ, (хуліганство) за ушкодження білбордів однією з виборчих партій однієї із виборчих партій. Інші. Розглядаються і по них ще триває перевірка.

6 повідомлень про порушення пов’язані з виборчим процесом надійшло від громадянської мережі «Опора». Решта 4 - від учасників виборчих перегонів. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полт. обл.

- З 5 вересня, коли розпочався сам процес, офіційно, де-юре у поліції є всі підстави відповідно до закону притягувати порушників виборчого законодавства до юридичної відповідальності і це регламентовано як кодексом України про адміністративні правопорушення, так і кримінальним кодексом України.

Підкуп виборців і маніпуляції із документацією тягне за собою кримінальну відповідальність. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію