У Полтаві презентували дитячу книгу про добу палеоліту

Тираж дитячої казки, написаної полтавською науковицею, віддрукували для продажу у Франції. Книга «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо» розповідає про реальність кам'яного віку, проте доступною мовою для школярів. А написала її археолог та палеолітознавець Людмила Яковлєва, яка з 1992 року працює на Гінцівській стоянці під Лубнами. 

«Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо» - ілюстрована казкова історія, надрукувана полтавським видавництвом «Астрая» за підтримки Благодійного французького фонду «Археологія Євразії». Сьогодні - презентують розширений франкомовний варіант книжки. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського

- Рік тому ми презентували книжку на українській мові, тепер в Полтаві, це дійсно унікальний випадок, віддрукований тираж весь для Франції. І це, знаєте, приємно, все ж таки! 

Людмила Яковлєва - багаторічна очільниця Гінцівської археологічної експедиції Інституту археології Національної академії наук України. Сама стоянка знаходиться у селі Гінці Лубенського району. Вона - одна із нерухомих пам'яток України. Перші розкопки тут провели на початку 20 століття, копають й досі. На території знаходили рештки мамонтів, залишки житла та побуту мешканців доісторичного періоду. 

Людмила Яковлєва, кандидат історичних наук, палеолітознавець

- Люди, українські громадяни – вони дуже цікавляться пам’ятками археології, спадщиною України. І щоб вони це побачили, я відкриваю двері Гінцівської стоянки раз на рік. 

На жаль, на території стоянки досі немає музею. Проте екскурсанти залюбки відвідують місцину разом із своєми дітьми у День відкритих дверей.

Людмила Яковлєва, кандидат історичних наук, палеолітознавець

- Я почала розмовляти з дітьми – їх мовою. Тобто в доступній їм формі. І я бачу по їх очах, що вони цим зацікавлені. Саме тому я почала писати цю казку.

Під Лубнами працюють й французькі археологи. Звідси - пропозиція видати книгу про кам'яний вік й для французьких малюків. Також авторка мріє, аби за її твором невдовзі намалювали вітчизняний мультфільм. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію