Ситуацію з утилізацією загиблої птиці на ТДВ "Полтавська птахофабрика" контролюють

Для мешканців Потоків і Кременчуцького району екологічної небезпеки немає. Про це сказав заступник голови Полатвської ОДА Євген Греков.

У Полтавській ОДА тримають на контролі ситуацію з утилізацією загиблої птиці на ТДВ "Полтавська птахофабрика". Фахівці Національного наукового центру "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини", з яким співпрацює підприємство, запропонували розчинити продукти тваринного походження на кілька компонентів, кожен з яких є біологічним матеріалом, та утилізувати компоненти, що утворилися. 

Товариство спільно з науковцями проводить планові моніторингові заходи щодо контролю поточного стану тимчасово захороненої біомаси. За графіком відбуваються й дослідження води та ґрунту. 

Як повідомило керівництво Полтавської птахофабрики, в серпні представники Інституту й Держпродспоживслужби через вентиляційні канали дослідили стан складу побічних продуктів і провели заміри температури. За результатами досліджень було складено акт і надані рекомендації стосовно подальших заходів. Науковці встановили, що біотермічні процеси ще не закінчені. 

Представники підприємства повідомили, що в жовтні – на початку листопада фахівці Національного наукового центру "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини",територіального підрозділу Держпродспоживслужби й Полтавської птахофабрики проведуть повторне дослідження на місці тимчасового захоронення біомаси. З огляду на отримані результати визначать терміни подальшої утилізації.

"Постійно моніторимо ситуацію. Раз на два тижні відбувається відбір і аналіз зразків води зі свердловини у Потоках, раз на місяць – із території складів тимчасового зберігання побічних продуктів тваринного походження. Підприємство надає інформацію про терміни забору й результати досліджень. Фахівці мікробіологічної лабораторії Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень обласного лабораторного центру, проводячи аналіз зразків питної води, інформують, що вона відповідає вимогам. Біомаса тимчасово захоронена в якісній непроникній плівці. Це унеможливлює проникнення речовин у ґрунт. Для мешканців Потоків і Кременчуцького району екологічної небезпеки немає, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков. – Після отримання позитивного рішення від науковців буде організовано вивіз маси для її утилізації".

Нагадаємо, 600 тисяч курей загинули на Кременчуцькій птахофабриці 2 травня внаслідок аварії на трансформаторній підстанції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію