Дуб у Розсошенцях стане туристичною пам'яткою

Реабілітувати засохлий дуб, який ріс понад 300 років і раніше охоронявся законом, вирішили у Щербанівській ОТГ. Так, кількастолітнє дерево вирішили перетворити у туристичну пам'ятку для того, аби це було гарною візитівкою села Розсошенці. Більше про оновлення дерева дізнавалась наша кореспондентка Євгенія Манич. 

Кількастолітній дуб, який знаходиться у селі Розсошенці поблизу зупинки «Геологічна», стоїть вже кілька років сухим. Розміри дерева і його розлогі гілки не дають можливості його спиляти, а 300 літній вік дуба робить його пам’яткою природи. 

Андрій Мірошниченко, різьбяр, художник

- Сільська рада прийняла рішення, щоб цей дуб  не пиляти на дрова, з нього, щось зробити. Мені запропонували, щось з нього зробити. Я зробив чотири ескіза.

Художник обрав етнічні мотиви для пам’ятки. На дереві Андрій Мірошніченко вирізьбив традиційні українські символи.

Андрій Мірошниченко, різьбяр, художник

- Там родина: мати дитина батько. З того боку там пастушок-дударик, там гусей пасе. Я б сказав, що це дух дуба цього.

Підтримали таку ініціативу і місцеві жителі. Говорять, - радіють, що такій історичній пам’ятці дали другий шанс на життя. 

Сергій Лізенко, місцевий житель

- Я вважаю, що це дуже добре. Що не дали померти цьому дубові, що продовжили його життя, в художньому виробі, як працює скульптор. Я підходив до нього, скульптор, чудовий. Вирізає все добре, мені подобається. Я вважаю, що це дуже гарно.

Завершити роботу над деревом Андрій Мірошниченко планує найближчим часом. Остаточний вигляд пам’ятка матиме, коли її покриють спеціальною речовиною, від шкідників, зроблять підхід і встановлять освітлення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію