Астрономи виявили найпотужніше магнітне поле у Всесвіті

Магнітне поле нейтронної зірки в десятки мільйонів разів могутніше, ніж будь-яке з коли-небудь створених в лабораторії.

Астрономи з Німеччини та Китаю виявили нейтронну зірку, магнітне поле якої є найсильнішим з усіх, які коли-небудь спостерігалися у Всесвіті. Розрахунки вчених показують, що магнітне поле зірки в десятки мільйонів разів сильніше, ніж будь-яке, яке коли-небудь вдавалося створити в лабораторії, повідомляє Дзеркало Тижня.

Зірка отримала позначення GRO J1008-57. Вона належить до дуже рідкісного підтипу - акрецуючому рентгенівському пульсару. Як пульсар, він випускає потужні промені електромагнітного випромінювання, які періодично проходять по Землі, як промінь маяка. Опис «аккрецуючого рентгенівського випромінювання» виходить з того факту, що на його поверхню постійно потрапляє космічна речовина, викликаючи періодичні енергетичні спалахи рентгенівського випромінювання, які можуть бути виявлені телескопами.

Дослідники вивчили один з таких спалахів, щоб обчислити силу магнітного поля пульсара. У 2017 році вчені спостерігали за спалахом за допомогою телескопа з модуляцією жорсткого рентгенівського випромінювання (Insight-HXMT). Вони відзначили особливість, звану функцією циклотронного резонансного розсіювання (CRSF). Це закономірність, яка виникає, коли рентгенівські фотони розсіюються електронами плазми на поверхні.

Цей CRSF було виміряно при енергії 90 кеВ, і на підставі цього команда вирахувала, що магнітне поле пульсара досягає 1 мільярда тесла. Тобто, є найпотужнішим магнітним полем, з коли-небудь виявлених у Всесвіті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію