12 вересня – День українського кіно

Восени відбудеться прем’єра серіалу за романом уродженця з Полтавщини Анатолія Дімарова. «І будуть люди» - епічна драма, яка є екранізацією однойменного роману відомого письменника, уродженця Миргородщини. До речі, серед авторів сценарію – письменник родом з Полтави Тарас Антипович. Наша кореспондетка Анна Ружін розповість детальніше. 

Серіал побудований у формі саги й через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи XX століття: Перша світова війна, революція, прихід радянської влади.

Тарас Антипович, сценарист 

- Так, як власне роман Анатолія Дімарова, так і ми розклали на серії всю ту епопею, яку написа Дімаров в романі «І будуть люди». Кожна серія - це чітка структура, де чіткий хронометраж до 50 хвилин і все треба вмістити. 

Події відбуваються на початку XX століття у мальовничому селі на Полтавщині. Серед головних локацій – «хутір Івасют», поле, озеро та ліс у Васильківському районі Київської області. «Хутір Івасют» будували спеціально для зйомок. Локація жила життям справжнього українського села – у період зйомок там тримали домашніх тварин. Також було організовано три постановні пожежі. 

Тарас Антипович, сценарист 

- За сюжетом пожежа, яка є центральною подією першої серії, яка дає старт тривалій ворожнечі героїв, оскільки один із героїв спалює обійстя іншому. Цю пожежу справді робили, натурально. Ці декорації збудували, спалили, а тоді відновили. Так була організована пожежа.

Робота над проєктом тривала 5 років. Початок її прийшовся на 2015 рік. У серіалі знялися понад 120 акторів. Кастинг проходив по всій Україні, де відібрали всіх майбутніх героїв. Обирали за характером та емоцією. 

Тарас Антипович, сценарист 

- Акторів в Україні багато і треба їм дати шанс грати українські ролі, проявляти себе і так народжуються зірки, поступово. 

12 епізодів. 12 головних героїв. 12 непересічних доль. Усіх об’єднує одне - бажання жити, любити й знайти своє місце у новому вимірі історії. Це історія драматичних змін, пристрасного кохання і цінності людського життя.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію