Нещеплені домашні улюбленці – загроза для своїх господарів

Двічі на рік на Полтавщині фахівці Держпродспоживслужби проводять кампанії з імунізації проти сказу диких тварин. Із початком вересня вакцину розповсюджують за допомогою авіатранспорту. Про це йдеться на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області. Втім, фахівці із Горішніх Плавнів наголошують і на важливості щорічної вакцинації домашніх та свійських тварин. Детальніше про це – у наступному сюжеті.

Для всіх домашніх тварин вакцинація проти сказу повинна бути обов'язково щорічною. Адже нещеплені домашні улюбленці наражають на небезпеку й своїх господарів. За статистикою кожні 10 хвилин в світі помирає одна людина від сказу, а за рік – 55 тисяч. 

Катерина Шведова, лікар ветеринарної медицини

- Це дуже страшно, тому що хвороба, незважаючи на досягнення медицини, невиліковна, і смерть страшна від паралічу дихального центру. І, звичайно, загибель в основному людей в Азії, але були випадки і в Україні, на жаль. Вакцинація обов'язкова з 3-місячного віку. Вакцинація безкоштовна. Оплачується лише ін'єкція і шприц.

Вакцина для домашніх тварин у холодильних камерах міської лікарні ветеринарної медицини Горішніх Плавнів – у достатній кількості. Тож, на всіх має вистачити. Фахівці радять слідкувати за календарем щеплень своїх улюбленців. Імунізація ж диких м'ясоїдних, кажуть вони, проводиться в осінній та весняний періоди щороку за допомогою розкидання поживних блістерів з вакциною.

Олександр Остапенко, начальник Горішньоплавнівського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

- Відповідно до того, є кошти, чи ні, розкидання цих приманок відбувається або ж чисто фізично вручну, або з допомогою авіатехніки. Останні роки розкидали ці приманки за допомогою літака АН-24.

Така вакцинація проводиться на території мисливських угідь, де людина з’являється порівняно нечасто. А от для диких тварин там – рідний дім. Із Горішніми Плавнями межують мисливські угіддя Кобеляцького та Кременчуцького районів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію