Мандрівний фестиваль документального кіно проведуть у гібридному форматі

Онлайн та офлайн, з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, глядачі зможуть переглянути стрічки про права людини. У Полтаві фестиваль документального кіно пробуде з 21 вересня по 10 жовтня. Загалом вже традиційно Мандрівний Docudays UA завітає в 21 область України.

Найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Цьогоріч майданчиками для показів і обговорень фільмів стануть не лише кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади, кіноклуби, креативні простори, книгарні, бібліотеки та установи пенітенціарної системи.

Лариса Лисенко, завідуюча відділом абонементу Полтавської обласної бібліотеки ім.І.П.Котляревського

- Традиційно наша бібліотека є співорганізатором мандрівного фестивалю документального кіно. Наш майданчик приймає цей фестиваль уже 5 рік поспіль. І зазвичай ми збираєм повні зали. У нас  щороку відбувається 3-4 покази на нашому майданчику.

У зв'язку з пандемією у межах Мандрівного Docudays UA відбудеться низка онлайн-кінопоказів та просвітницьких заходів. Незалежно від формату проведення заходів глядачі і глядачки матимуть нагоду  поспілкуватися з режисерами стрічок. 

Наталія Кірячок, регіональна координаторка XVII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно 

- Фільми з мандрівного фестивалю про права людини особливо дуже сфокусовані і на такі щемливі теми, на теми, про які варто говорити в суспільстві, підіймати їх та обговорювати. Тому ми разом з командою готуємо таку велику програму, де окрім показів будуть правозахисні воркшопи, семінари та вебінари для молоді. Це і цифрова безпека, що дуже актуально в наш час.

Цьогорічний фестиваль приховує в собі тему «Тін Спіріт» і демонструє те, як може звучати голос молоді в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, а ще реалізовувати їхні права. У рамках фестивалю глядачу представлять 21 кінострічку. 

Стрічка новин