У Кременчуці презентували книгу «Кременчук спортивний»

Її написала співробітниця краєзнавчого музею. Вона опрацювала численні документи, збирала світлини, записувала спогади людей, причетних до цієї теми.

Робота над книгою тривала сім років. Як пригадує авторка книги Вікторія Ширай, вона власноруч обробляла підшивки газет, які зберігаються в музеї. А саме: із 1941 по 1991 рік. Довелося й ретельно попрацювати у багатьох архівах.

Вікторія Ширай, авторка книги «Кременчук спортивний»

- Це і міський архів, і архіви Москви, і Києва, і Полтави. Багато людей допомагали збирати ці матеріали. Робота була дуже важкою. Але кажуть: перші кроки завжди досить важкі. Тому що це – мій старт. Це – перша моя книга.

Анатолій Литвиненко, голова Асоціації роботодавців Кременчука, екс-міський голова

- Вона працювала дуже багато із архівними матеріалами. Вона зустрічалася із ветеранами спорту вдома, у місті, просила їхні фотографії.

Анатолій Литвиненко назвав презентацію цієї книги великою спортивною подією Кременчука. Він розповів, що, власне, робота над виданням почалася 25 жовтня 2013 року. Саме тоді, на зібранні ветеранів фізкультури і спорту міста, вирішили створити таку книжку. Почалась титанічна робота над виданням. 

Анатолій Литвиненко, голова Асоціації роботодавців Кременчука, екс-міський голова

- Ця книга не про когось персонально. Ця книга про моє післявоєнне покоління кременчужан, які починали своє життя у цьому зруйнованому місті після його звільнення.

Наталія Крамаренко, завуч дитячо-спортивної школи «Авангард»

- Книга стала для нас несподіванкою. І що б тут не написано – це дуже здорово. Тому що про спорт – ну в газеті напишуть. А тут уже узагальнили – дуже серйозний матеріал. Я вся в емоціях. І сподіваємося, що поповнюватиметься спортивна бібліотека Кременчука. Тому що це треба.

Нині уже 20 книг передано до міських бібліотек. А щоб вона дійсно стала доступною широкому загалу, готують оприлюднити електронну версію книги. Ініціатори видання переконані: почату роботу незабаром буде продовжено.

Анатолій Литвиненко, голова Асоціації роботодавців Кременчука, екс-міський голова

- Це буде старт для майбутніх ентузіастів – написати другий том такої книги «Кременчук спортивний». Ця книга сімейна. Молодь, гортаючи сторінки, знайде там фото свого тата, мами, дідуся, бабусі.

Авторка книги вважає: її дітище не тільке несе корисну інформацію. Воно й слугуватиме для багатьох прикладом ведення здорового способу життя.

Вікторія Ширай, авторка книги «Кременчук спортивний»

- Зараз це велике свято і для мене, власне, і для всього міста. Це не лише згадка про ветеранів, про історію спортивних перемог нашого міста. Але й це поштовх для занять спортом молоді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію