У Полтавській політехніці пройшов VI Міжнародний галузевий форум

VI Міжнародний галузевий форум для професіоналів нафтогазової сфери відбувся у Полтавській політехніці. Цього разу захід має назву «Видобуток. Інтенсифікація. Капітальний ремонт свердловин». Національний університет імені Юрія Кондратюка уже традиційно став головним майданчиком для зустрічі та співпраці представників бізнесу, влади, освіти і науки. На відкритті форуму побувала й наша знімальна група.

Форум відкривають просто неба. Серед новацій цьогорічного заходу – сцена, оснащена найсучаснішими технічними засобами та велика зала засідань, побудовані на подвір’ї університету. Це зробили для дотримання карантинних вимог, адже попри обмеження, форум зібрав більше сотні учасників – представників українських та міжнародних провідних видобувних і сервісних компаній.

Студенти політехніки отримують тисячу євро. Генеральний директор «Siemens Ukraine» Мачей Зелінські вручає сертифікати переможцям конкурсу студентських науково-технічних робіт з використанням засобів автоматизації «Siemens».

Мачей Зелінські, генеральний директор «Siemens Ukraine»

- Спільно з політехнікою відкрити ми лабораторію цифровихтехнологій. Ми створили конкурс під час відкриття лабораторії. Це така наша практика. В Україні ми таких лабораторій за останні 2-3 роки відкрили 5. Але ця одна з перших. Ми завжди з цієї практики озвучуємо конкурс на найцікавішу дисертацію, яка буде стосуватись автоматизації й енергоефективності і цифризації.

Студенти політехніки, які щойно отримали сертифікати, зізнаються: поки не знають, куди витратять отримані гроші. Хлопці розробили інтелектуально-діагностичну систему мобільних бурових установок. Говорять, приємно, що їх працю оцінили належним чином.

Денис Гричук, переможець конкурсу від «Siemens Ukraine»

- 2 основних елементи. Талова система та гальмівна, які необхідно діагностувати для того, щоб запобігти аварії та знизити економічний ризик у майбутньому.

Андрій Бучинський, переможець конкурсу від «Siemens Ukraine»

- Радість була, неочікувано, бо така компанія як «Siemens» - лідер поавтоматизації процесів і доволі таки багато робіт, десь 12 робіт. Те, що ми виграли – це неочікувано і приємно.

Програма дводенного Форуму акцентована на двох головних темах: підвищення ефективності видобутку вуглеводнів, стратегія і виклики; сучасні технології капітального ремонту та інтенсифікації припливу в нафтових і газових свердловинах.

Віталій Вітрик, генеральний директор ТОВ «НТП «Бурова техніка»

- 6 спікерів, 2 відділи. Бажаючих було більше, ми просто фізично все це не могли більше зробити. Цікаві. В основному видобуток і все, що біля нафти і газу. Оце ті проблеми, не просто рекорди, а простий видобуток вуглеводнів, який потрібний для нашої держави. Енергобезпеки нашої держави.

Владислав Рамазанов, керівник експертної групи Міністерства енергетики

- Щорічно беремо участь у галузевому форумі. Вважаємо, що це дуже масштабний захід, який збирає всіх професіоналів нафтогазової галузі. Тут йде обмін неоціненним досвідом співробітників. Колеги представляють свої напрацювання, технології, укріпляють співробітництво у тому міжнародної кооперації.

Один з головних спікерів форуму – ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко, презентував нові можливості для співпраці.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Університет є тим майданчиком, де збираються представники бізнесу,влади, освітяни і науковці, обговорюють тенденцію розвитку нафтогазової галузі. Цього року наш університет уже презентував створення нового навчально виробничого і наукового центру, який може здійснювати наукові й інноваційні розробки на замовлення підприємств і організацій нафтогазового комплексу. Сьогодні ми презентували наші можливості і це новий крок у розвиток співробітництва з енергетичною галуззю.

У рамках Форуму представлена виставка сучасного обладнання. Тут представлена колтюбінгова установка, насосний агрегат, фільтраційна установка, блок приготування бурових розчинів з гідравлічним приводом, геофізична станція, мобільна насосна установка та інше обладнання.

Традиційною подією під час Форуму є тестування за системою Галузевого рейтингу Ньюфолк викладачів та студентів університету, коледжу за вимогами для працівників нафтогазових компаній. Їх професійні компетенції оцінювались під час онлайн-тестування за методикою оцінки і атестації персоналу нафтогазових компаній, яке було розроблено НКЦ Ньюфолк під головною редакцією генерального директора ТОВ «НТП «Бурова техніка», почесного професора і члена Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидата технічних наук Віталія Вітрика. Студенти, які отримали найвищі бали, зможуть зустрітися з представниками провідних компаній за діловим сніданком – це реальна можливість вигідного працевлаштування. Працівники вишу пишаються, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» готує високопрофесійні кадри для нафтогазової промисловості, а бізнес цінує випускників університету. Студенти з перших курсів навчаються на новітньому обладнанні і не потребують перенавчання після випуску. Університет дає їм можливість безкоштовно брати участь у подібних бізнес-подіях, де обговорюються технології і стратегії, про які лише через кілька напишуть у підручниках, а майбутні фахівці зустрічаються з потенційними роботодавцями і вчаться світовим стандартам у професії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію