На фестивалі короткометражок Wiz-Art покажуть прем’єру фільму "Вхід через балкон"

До кінця доби 13 вересня український фільм режисера Романа Блажана "Вхід через балкон" можна переглянути онлайн у віртуальному кінотеатрі фестивалю короткометражок Wiz-Art. Фільм куратори фестивалю відібрали до підбірки урбан-коротометражок "МістоvsЛюдина".

Режисер фільму Роман Блажан, розповів як прийшла ідея створити такий фільм та чи немає за цим персональної історії. 

"Кожного разу, коли виходив з дому або офісу очі впиралися в балкони будівель навпроти. І кожного разу, піднімаючи очі на вулиці, потрапляв в ступор і хотілося зрозуміти, що ж в голові у власників балконів. По суті, у мене, як і у будь-якого міського жителя був постійний конфлікт з колективною балконною архітектурою".

За словами режисера, для фільму знімальна група записала десятки інтерв'ю з архітекторами, соціологами, антропологами, чиновниками мерій і обласних адміністрацій, фахівцями з реставрації історичних будівель та власниками компаній зі скління; і з самими власниками балконів. 

"Кожен з них говорив про своє, але в підсумку всі вони розповіли про одне й те ж – про архітектуру радянського періоду, яка вирішувала ідеологічні завдання, але не думала про комфорт звичайної людини, про хитку грань між приватним і публічним, про державу і людину", – розповів Роман Блажан і додав, що всіх героїв фільму знімали на їхніх балконах. 

Посилання на програму: https://wizartfest.bigshort.com.ua/festival_selections/urban_shorts

Нагадаємо, фестиваль Wiz-Art відбувається у комбінованому форматі з 7 до 13 вересня. Всі фільми доступні для перегляду після реєстрації у віртуальному кінотеатрі фестивалю. Окремі події можна відвідати офлайн у Львові. Перегляд фільмів онлайн є безкоштовним.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію