Чи потрібні протоколи інфекційної безпеки?

Статистика нових хворих на COVID-19 з кожним днем зростає, але чи в безпеці освітні заклади та діти, які там навчаються? У місті такі протоколи відсутні, проте, у Щербанівській ОТГ запроваджені. Чому така ситуація та що говорять фахівці – далі у сюжеті.

Ситуація із захворюванням на COVID-19 як в Україні, так і на Полтавщині погіршується з кожним днем. Ще з весни Сергій Іващенко зайнявся питанням інфекційної безпеки. Прикладом є Щербанівська ОТГ, де прийняли такі протоколи.

Ігор Процик, голова Щербанівської ОТГ

- Відділу освіти було рекомендовано разом з директорами взяти до уваги і приміняти в подальшому. Це вилилося в рекомендації для навчальних закладів. Тому для нас це приємно.

Але депутати міської ради проігнорували запропоновані протоколи інфекційної безпеки «Безпечна школа, безпечний садочок» та чек-лист самоперевірки інфекційної безпеки загальноосвітніх навчальних закладів. Ця ситуація вийшла за межі міста та привернула увагу громадськості й фахівців. Київський епідеміолог звинувачує депутатів у нехтуванні нормами інфекційної безпеки. 

Андрій Александрін, керівник національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC)

- Я здивований рішенням деяких депутатів, я не пам'ятаю їх прізвища, який відмінив і вводить це в політичне русло. Наша команда не переслідує політичних цілей. І ми працюємо з усіма по всій Україні. І віддаємо рекомендації, які носять доказовий характер по організації інфекційної безпеки, у тому числі – в дитячих дошкільних та шкільних закладах. Ми просто час втрачаємо, бо діти вже пішли в дитячий садочок.

Саме Олександр Кудацький, голова депутатської комісії з питань розвитку культури та освіти, з іншими депутати не стали розглядати документи на профільній комісії. Відповідно, протоколи не винесли і на розгляд сесії Полтавської міської ради.

Сергій Іващенко, ініціатор створення протоколів інфекційної безпеки 

- Якщо вони в цьому вбачають політику, а не захист дітей в дитячих садочках чи школах, я відійду в сторону і хай спеціалісти-інфекціоністи і докажуть те, що це їм потрібно. І вони повинні імплементувати ці протоколи в нашому місті для того, щоб безпечно могли ходити діти в дитячі садки.

Прийняття протоколів безпеки особливо необхідно та актуально з початком навчального року. На коронавірус наразі хворіє вчителька полтавської школи № 30, на вул. Курчатова, 16/12 та вихователька дитсадка № 39 «Чайка», що на вул. Квітковій, 3-а. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію