Триває п'ятий культурно-урбаністичний фестиваль «Майстерня міста»

Полтавців запрошують взяти участь у воркшопах та майстер-класах, приєднатися до телемосту, долучитися до пішохідних екскурсій містом або послухати концерт просто неба. У заходах на Театральній площі взяла участь наша знімальна група.

Фестиваль проводять уже кілька років поспіль. Цього разу особливість у тому, що заходи проводять не лише на Театральній площі. Івенти відбуваються у бібліотеках і парках. Проте, офіційне відкриття культурно-урбаністичного фестивалю – саме тут, поблизу театру імені Гоголя.

Артем Іванюк, головний фахівець КО «Інститут розвитку міста»

- Кожного року ми намагалися вибирати якусь одну тему. Це була або інклюзія, або транспорт, або мобільність, культура, розвиток громадських просторів. Цього року у зв'язку з ситуацією з СOVID ми вирішили зробити акцент на всіх темах потрішки. Не мобілізувати всі наші івенти, заходи в одному місці, а розширити місця реалізації, локації по всьому місту Полтава.

Одразу після відкриття фестивалю проводять воркшоп «Шкільний громадський бюджет». Бюджет участі серед дітей у Полтаві поки не проводять. Така практика є в інших містах України, та в нашій області. 

Роман Широких, експерт польсько-української фундації ПАУСІ

- Починали розбудовувати, писати положення, питати дітей, як вони хочуть брати участь у даному процесі ще у минулому році. Не вдалось його впровадити. У цьому році проблеми з бюджетом. То я маю надію, що у цьому році ми закінчимо працювати над самим положенням, скруктурою, баченням БУ. Щодо того, чи вдасться його впровадити у наступному році, хоча б пілотно, або на дві чи одну, це покаже час.

Інший захід – презентація проєкту «ОАЗА.Полтава». Біля театру діє фотозона. Можна взяти участь у конкурсі. Для цього треба зробити світлину та викласти її у соцмережу. 5 учасників, які наберуть найбільше вподобань, отримають призи – футболку та кімнатну рослину. 

Ілля Яровий, координатор проєкту «ОАЗА»

- ОАЗА – це така система екологічного моніторингу, яка дозволяє мешканцям бачити дані на даний час про стан повітря. У перспективі і про грунт, і про озеленення, і про якість води. Такий сайт у вигляді мапи. У нас встановлені по місту 8 датчиків, які показують стан повітря за 5 показниками. Це мікродисперсний пил 3-х типів та 2 типи газів.

У рамках фестивалю «Майстерня міста» заходи триватимуть до 22 вересня. 

Стрічка новин