5-го вересня офіційно розпочався виборчий процес

Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку зі вступом в дію нового Виборчого кодексу, який набув чинності з 1 січня поточного року. Як буде проходити голосування та де можна здійснити волевиявлення людям, які не проживають за місцем реєстрації, дивіться далі.

25 жовтня в Україні відбудуться перші місцеві вибори за новим Виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах. А також сільських, селищних та міських голів.

Костянтин Донченко, обласний координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА

- Багато чого змінилось, багато чого нового. По-перше: вибори проходять в ОТГ. Зараз є Полтавське ОТГ, Кременчуцьке ОТГ та інші ОТГ. По-друге: дві системи. Пропорційна і мажоритарна. Для громад до 10-ти тисяч виборців маємо мажоритарну систему, для громад більше 10-ти тисяч – пропорційну.

Так Полтава та інші великі міста йдуть за новою пропорційною системою, коли кандидати йдуть тільки від партій. Нововведенням є і можливість закритого виборчого списку: коли кандидати набрали більше 25% квоти, можуть посунутись у списку вище. 5-го вересня в Україні офіційно розпочато виборчий процес. 

Костянтин Донченко, обласний координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА

- З 15-го починається реєстрація кандидатів у депутати, міські голови, яка триває до 24 вересня. Далі до 9-го жовтня буде формування ДВК і 25 жовтня – день голосування. Якщо ж у містах більше 90 тисяч осіб, це Полтава і Кременчук, в першому турі не виграє жоден з кандидатів у міські голови, буде другий тур у листопаді.

Також нововведенням Виборчого кодексу України – можливість для всіх виборців голосувати за місцем фактичного проживання, в тому числі, й на місцевих виборах, розповідають у відділі адміністрування Державного реєстру виборців Полтавської облдержадміністрації.

Олена Котенко, т.в.о начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА

- На сьогоднішній день на місцевих виборах можуть взяти участь усі громадяни за фактичним місцем проживання. Це і внутрішньо переміщені особи, і особи без реєстрації, і так звані трудові мігранти, які зареєстровані в одному місці, а проживають у іншому.

Для зміни виборчої адреси необхідно звернутися до відділу державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання. Зробити зміну адреси можна до 10 вересня. 

Олена Котенко, т.в.о начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА

- Подати заяву, при собі необхідно мати паспорт громадянина України обов’язково, далі – отримати підтвердження зміни виборчої адреси. Його можна отримати у відділі або на електронну пошту. Перевірити себе на сайті Державного реєстру виборців у розділі перевірка включення, і 25 жовтня прийти і проголосувати вже за новою виборчою адресою.

До дня проведення голосування, 25 жовтня, залишилось 45 днів. 

Стрічка новин