16-річний юнак розпочав в селі сортування сміття

У селі Жуки на Полтавщині розпочали сортування сміття. Ініціатива належить не місцевій владі, а 16-річному школяру. Ярослав Пісоцький привчає односельців до сортування, пояснюючи, що тоді вони житимуть у чистому селищі. Головною екологічною проблемою у селах хлопець називає спалювання сміття та сухого листя. Місцеві допомагають по-різному: хтось – фізично, хтось – матеріально. Єдине, чого не вистачає, – молодих людей, які б були зацікавлені у розв’язанні екологічних проблем.

Йому лише 16, але думки та ініціативи – зовсім не дитячі. Ярослав Пісоцький з села Жуки на Полтавщині турбується про екологію рідної місцини і намагається привернути увагу місцевої влади до екологічних проблем. У селі повністю відсутня інфраструктура для вивозу сміття. За його словами, весь непотріб мешканці вивозили або за село, або у ліс. Такі сміттєзвалища бачила наша знімальна група рік тому. Поле усіяне пластиком, битим склом, поліетиленом та побутовим сміттям. Люди везуть усе сюди, адже дівати цей непотріб просто немає куди. 

Ярослав Пісоцький, ініціатор встановлення баків 

- Набридло бачити бездіяльність влади і відсутність цих баків... за 5 років значних зрушень не було. У нас все або спалюється, або вивозиться в ліс, або ж на наш смітник за селом. В останні роки почалося вивезення на Макухівку, але це не їхня проблема.

Розпочалося все зі зборів села, де обговорили цю проблему, і один з чоловіків виготовив власноруч бак. Це і стало поштовхом для Ярослава, і хлопець взявся до роботи. І зовсім скоро односельчани побачили баки на кожній зупинці громадського транспорту. Майстрував їх вдома самостійно, деякими матеріалами допомагали місцеві. 

Ярослав Пісоцький, ініціатор встановлення баків 

- Великі баки допоміг мені зробити небайдужий мешканець. Бочки знайшлися вдома, з-під зерна. Переробив їх, а на зупинках стоять трішечки більші бочки. Вони спеціально куплені за кошти мешканців, які вирішили допомогти ініціативі.

За словами хлопця, створенню більшої кількості сортувальних баків не сприяє місцева влада. Тому хлопець разом із батьками створив ГО «Зелені Ери». 

Ярослав Пісоцький, ініціатор встановлення баків 

- На сьогодні між ГО та підприємицею заключений договір на передачу цих відходів на переробоку. 

До цього у селі не було централізованого вивозу сміття. Уже кілька років поспіль раз на тиждень, щоб забрати сміття, до Жуків приїздить сміттєвоз приватного підприємця. Але, на думку Ярослава, цього замало. 

Крім цього, хлопцю допомагають з ГО «Еколтави» з Полтави, адже задоволені ініціативою і хочуть, щоб вона не згасла. 

Сергій Антоненко, член ГО «Еколтава»

- Сільська місцевість потребує також окремого сортування, впровадження. Це дуже критичне питання. Я дуже задоволений, що він підіймає це питання. І змушує звертати увагу на оцю проблему саме органів місцевого самоврядування.

Люди ж села реагують позитивно, сміття складають у правильні баки. Ярослав розповідає: єдине зауваження – пляшки варто стискати, щоб вони займали менше місця. А так люди швидко привчилися до культури сортування. 

Та все ж хлопець мріє, щоб сміттєзвалищ стало менше і все більше охочих долучилися до такої ініціативи. Ярослав хоче створити програму поводження з відходами в межах Тахтаулівської сільської ради.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію